Alem Sohbet, Alem Chat

Alem sohbet

Sanal Dünya Ciddi İlişkiler

21.yüzyıldaki teknolojik gelişmeler ve insanların bilgiye olan ulaşımları pratikleşmekle birlikte, özellikle insan ilişkilerinde düşen kalite ve gün geçtikçe artan monotonlaşma da çok kolay görülebilir seviyelere gelmiştir. Bu da sohbet kalitelerinin gün geçtikçe düşmesine ve kişilerin birbirlerinden muhabbet anlamında soğumasına neden olmaktadır. Bunun sonucunda da ciddi ilişkilerde gözle görülür bir azalma görüldüğü de bir gerçektir. İnsanların çevrelerinde ciddi ilişki alternatiflerinin nispeten daha az olması, ilişki temellerindeki sağlam yapıyı ve heyecanı azaltmakta, insanlar ilişki konusunda muhabbet sohbet sitelerine yönelmeyi tercih eder duruma gelmektedir.

Gerçek dünya, sanal alem:

Sadece ilişkilerde de değil, insanların gün boyunca muhatap oldukları tüm faaliyetleri sanal alemde yapılır olması, insan ilişkilerinde de sanal alem tercihini sürekli canlı tutmayı başarmaktadır. İnternet kullanıcılarının çok büyük bir bölümünün sosyal medyanın da oldukça gelişmesiyle beraber hayatlarını sanal alem üzerinde yaşayıp, bunu paylaşmaktan da çekinmiyor hale gelmesi, ikili ilişkiler için de chat siteleri kullanım oranını gün geçtikçe arttırmaktadır. Bunun başlıca sebeplerinden birinin de, yoğun iş koşuşturması ve hayat mücadelesi içinde insanların gün içinde bırakın sohbet etmeyi, yemek yemeye bile vakitlerinin olmayışı sonucunda, boş vakitlerini değerlendirdikleri sanal dünya sayesinde ciddi ilişkilerinin bile burada yaşanmaya çalışılmasına neden olmaktadır.

Karşı cinsi tanıma ve sohbet:

Yapılan araştırmalar, özellikle bir ilişkisi olmayan kişilerin internet kullanımlarının birincil amaçlarının karşı cinsle tanışmak ve sohbet etmek olduğunu ortaya koymuştur. İnsanlar yaşamlarındaki küçük ya da büyük sorunları gerçek hayatta ne kadar az dile getiriyorlarsa, muhabbet siteleri kullanımıyla da bu ihtiyaçlarına daha çok çözüm bulmaya çalışmaktadırlar. Tabi ki daha önce tanışılmamış olan kişileri tanıma ve keşfetme ihtiyacı da gerçek hayatta dile getirilmeyen problemlerinin su yüzüne çıkmasını daha kolay hale getirmektedir.

İnsanlar sanal alemde asıl ne arar?

Dünyadaki trendler değiştikçe insanların birbirinden beklentileri de aynı hızla değişse de, insanların internet kullanım alışkanlıklarının %50’sinden fazlasını haber alma ve sohbet etme isteği oluştururken, %30’dan daha yüksek bir oranın da cinsel sohbet beklentisi içinde olduğu görülmektedir.

 

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Web Sitesi İletişim için HTML Sohbet Oda Servisi İletişim, günlük ...

Neden Online Radyo İzleyicisi Dinle ve Sohbet Etmek İstiyor? Gösterişli ...

Yayıncılar Canlı Radyo Sohbet Odasını Gömmek İçin Motivasyon Bir radyo ...


YORUMYorumlar (1 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?