Aşkın Kalbe Olumlu Etkileri

Aşkın Kalbe Olumlu Etkileri

Aşk iki karşı cins arasında oluşan sevgi sonucu ortaya çıkmaktadır. Yapılan araştırmalar sonucunda aşkınkalbe olumlu etkileri bıraktığını açıklamışlardır. Aşık olan insanda çoğu değişimler ortaya çıkmaktadır. Çoğu insan aşık olduğunun bile farkına varmıyor. Ellerde terleme, yüzde kızarma gibi değişiklikler sonucunda aşık olduğunun farkına varan birçok insan vardır. Aşk denilince akla ilk olarak kalp gelmektedir. Çoğu insan aşık olduğu kişiyi görünce kalbinin ritminin attığını ifade etmektedir. Kalp aşk ile bütünleşmiş bir organ olarak bilinmektedir. Aşık olan iki kişi sohbet ederken bile kalbinin hızlı çarptığını fark ederler.

Aşık Olmanın Yararları

Aşık olunca ilk zamanlar kalp çok hareketli olsa da ileriki zamanlarda kalp krizi riskini azalttığı gözlenmiştir. Aşk ve sevgi ikilisi stresi azaltma konusunda oldukça etkilidir. Aşık olunca salgılanan birçok hormon insanın hem kalbini hem de diğer organlarının daha sağlıklı olmasını sağlamaktadır. Depresyona giren bir insan aşık olunca depresyon halinden anında çıkmaktadır.

Aşık olmanın yararları arasında tansiyona iyi geldiği de yer almaktadır. Aşık olan kişide salgılanan hormonlar sayesinde tansiyonun düzenlemesine sebep olmaktadır. Özellikle tansiyon hastaları için aşk birebirdir. Stres sonrası artan tansiyon aşık olunca düzenli bir hal almaktadır.

Kolesterol yüksekliği insanlar sağlığı için özelikle kalp organı için büyük bir tehlikedir. Aşık olan kişilerin düzenli bir beslenme alışkanlığı olduğu için ve mutlu olduklarından dolayı kalpleri daha sağlıklı olmakla beraber kolesterol seviyesi de ideal oranlarda oluyor. Yapılan araştırmalar sonucu insanların ömrünün artığı kanısına varıldığı öne sürülmüştür. Yalnız insanlar da stres fazla olduğu için hastalık oranı artarken aşık olan insanlar mutlu olduğu için daha az hasta olmaktadır.

Platonik Aşk Zararlı

Aşkına karşılık bulamayan birçok insan platonik olarak takılmaktadır. Platonik aşk insan vücudu için özelikle kalp için çok zararlı olduğu sonucuna varılmıştır. Platonik aşk yerine yeni aşklara yelken açabilirsiniz. Peki nereden bulacağım ben aşkı diyorsanız bunun için sohbet siteleri birebir. Chatlaf sitesi binlerce erkek ve bayanın giriş yaptığı güzel bir chat sitesidir. Sizde buraya girerek platonik aşktan uzak durarak daha sağlıklı bir yaşam geçirebilirsiniz.

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Web Sitesi İletişim için HTML Sohbet Oda Servisi İletişim, günlük ...

Neden Online Radyo İzleyicisi Dinle ve Sohbet Etmek İstiyor? Gösterişli ...

Yayıncılar Canlı Radyo Sohbet Odasını Gömmek İçin Motivasyon Bir radyo ...


YORUMBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?