Chat Etmek ile Sohbet Etmek Arasında Fark Nedir?

Chat Etmek ile Sohbet Etmek Arasında Fark Nedir?

Çağ teknoloji ve internet çağıdır. Çoğu işlemi internet ortamından yapmak mümkündür. İnsanlar sohbet etmek için ve chat etmek için internet platformlarında yer alan siteleri tercih etmektedir. Chat etmek ile sohbet arasında fark varmıdır? Chat ile sohbet aynı anlama mı gelir? Chat ile sohbet arasında fark var ise nedir? Chat kelimesi İngilizce dilinden dilimize geçmiş bir kelimedir. Türkçe sözlüklerde yer almamasına rağmen birçok insan bu kelimeyi kullanmaktadır. Chat etmek Türkçe anlamıyla sohbet etmek anlamına gelmektedir. Bu taraftan bakılınca chat ile sohbet arasında fark olduğunu söylemek mümkün değildir. Ancak çok az olsa da fark bulunmaktadır. Örneğin günlük hayatta iki arkadaş konuşurken sohbet ediyoruz derler ancak chat ediyoruz demezler. Chat daha çok online ortamda yapılır ve daha çok tanımadığınız kişiler ile yapılır. Sohbet ise genelde tanışan iki kişi ile yapılır ve hem online ortamda hem de gerçek hayatta yapılabilmektedir.

Chat Ve Sohbet Yapılabilecek Siteler

Chat ve sohbet etmek için siteler bir hayli fazladır. Önemli olan üye sayısı olan siteleri tercih etmektedir. Çünkü üye sayısı az olan kişiler arasından kafa yapınıza uygun insan bulmak mümkün değildir. Ayrıca bazı sohbet siteleriücretli olduğu için her mesaj sonucu belli bir tutar kesinti yapmaktadır. İdeal bir sohbet sitesinde ziyaretçi sayısı fazla olması ve ücretsiz olması aynı zamanda kaliteli hizmet anlayışı içinde olması lazımdır. Böyle siteler ülkemizde yer almaktadır.

Chatlaf Sohbet Etmek İçin İdeal

Chatlaf sitesi ücretsiz olması ve geniş üye sayısı ile ilk günden beri birçok kişinin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Üye olma zorunluluğu olmayan siteye yalnızca takma ad girerek giriş yapmak mümkündür. Chatlaf.com adresi üzerinden hizmet veren sohbet sitesinde yeni insanlar ile tanışıp flört etmek mümkündür. Ayrıca arkadaşlarınız ile buradan sohbet edebilirsiniz. Kalitesi ile adından sıkça söz ettiren Chatlaf sohbet siteleri arasında yer alan en ideal sitedir. Ayrıca sitede yer alan çeşitli konular ile yeni bilgiler öğrenmek mümkündür. Haydi ne duruyorsun sende hemen bu siteyi ziyaret et ve eğlenceli vakit geçirmenin heyecanını yaşa.

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Sohbet Özelleştirme - Her Sohbet Oda Benzersiz olun! Çevrimiçi sohbetler ve ...

Güvenli Sohbet Odası, aslında ne demektir? Sohbet güvenliği şu anda sıcak ...

Katıştırılmış Grup Sohbetiyle Fark Bulma Bugün grup sohbet seçeneklerine ...


YORUMBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?