Chat Odaları Sohbetleri

Chat Odaları Sohbetleri

chat odaları sohbetleri

İnsanların internetle ilk haşır neşir olmaya başladığı zamandan beri insan hayatında olan chat odaları, her iki cins için de daha çok kişiye ulaşarak tanışma fırsatı bulunmasını amaçlamaktadır. Erkekler için sanal sohbet her zaman bir ileri seviyeye gidilebilecek bir araç olarak görülürken, kadınlar daha çok sadece sohbet etmek ve yeni insanlarla bir şeyler paylaşabilmek için chat siteleri kullanımı yoluna gitmektedir. Erkeklerin sohbet sitelerine giriş nedenleriyle alakalı yapılan bir araştırmada, erkeklerin yarısının kadınlarla bir ilişki başlatıp daha sonra da bu konuda gidebilecekleri yere kadar gitmelerini amaçladıkları görülürken, diğer yarısının ise kadınlarla buluşup cinsellik yaşama amaçlarının olduğu görülmektedir. Bazı erkeklerin sohbet odaları vasıtasıyla tanıştıkları kadınların yarısından fazlasıyla bu isteklerini gerçekleştirdikleri de görülmüştür.

Görüşme sonuçları ve aranan özellikler:

Chat esnasında kadınların daha çok ilgilerini çeken ve aynı hobilerden hoşlandıkları erkek arayışlarında olduğu çok kolaylıkla görülebilen bir gerçektir.

Ancak bayanlarda yabancı dillerini geliştirebilecekleri ve özellikle yurtdışındaki sohbet sitelerindeki kullanıcılarla muhabbet etme eğilimi de ağır basmaktadır.

Erkekler ise sanal sohbeti bir an önce gerçek hayata taşıyabilecekleri karşı cins arayışı içinde bulunurken, kadınlar daha çok denklik arayışı içinde olmaktadırlar. Bu denklik; kültür seviyeleri, ilgi alanları, özel zevkler konularında olurken, erkekler için konuşabildikleri karşı cinsin kendilerine denk olmasına gerek yoktur. Erkek için bu konudaki tek önemli noktanın karşı cinsin dışarıda buluşulabilecek ölçüde güzel olması olarak belirtilebilir.

Sohbete taşınan kadın ve erkek rolleri:

Her ne kadar sanal dünyanın gerçek hayatta bastırılmış duyguların dışa vurumu olduğu söylense de, yapılan araştırmalar aslında hem kadınlar hem de erkekler için muhabbet sohbet odalarındaki davranışların gerçek dünyanın birer yansıması olduğunu göstermektedir. Hem kadınların hem de erkeklerin chat esnasında daha özgür ve rahat oldukları kesindir. Ancak gerçek dünyadaki hal ve hareketler sanal dünyaya da hemen hemen aynı şekilde yansımaktadır. Örneğin gerçek hayatta ilk buluşma teklifinin erkeklerin yapması nasıl bekleniyorsa, sohbet esnasında da davetlerin, fotoğraf ve görüntülü görüşme taleplerinin aynı şekilde erkekler tarafından geldiği görülmektedir.

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Sohbet Özelleştirme - Her Sohbet Oda Benzersiz olun! Çevrimiçi sohbetler ve ...

Güvenli Sohbet Odası, aslında ne demektir? Sohbet güvenliği şu anda sıcak ...

Katıştırılmış Grup Sohbetiyle Fark Bulma Bugün grup sohbet seçeneklerine ...


YORUMBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?