Chat Sitelerinde Sohbet Nasıl Oluyor Bakın Görün

Chat Sitelerinde Sohbet Nasıl Oluyor Bakın Görün

Chat Sitelerinde Sohbet Nasıl Oluyor Bakın Görün

Gerçek hayatlarında iletişim problemi yaşayan kişilerin sanal dünyada kendilerini ifade amacı olarak kullandıkları chat siteleri dikkatli olunması gereken mekanlardır. Öncelikli olarak dünyanın her noktasından kullanıcıların kolaylıkla erişebildiği sohbet odaları, bu özelliğiyle her türlü insanı içinde barındırabilir. Son dönemlerde sıkça görüldüğü üzere kötü niyetli kişilerin çeşitli yollarla muhabbet sitesi kullanarak tanıştıkları kişileri farklı şekillerde istismar ettikleri bir gerçektir. En çok görülen durumlara kısaca bakılacak olursa:

Aslında bu tarz sitelerde kurulan ilişkilerin yavaşça ilerlemesi en sağlıklı olanıdır. Bunun yapılmaması durumunda hızla ilerleyen, hatta çok kısa bir sürede görüntülü aramaya geçilen, ya da gerçek hayatta buluşma yoluna giden ilişkilerin çok sağlıklı olmadıkları görülmektedir.

Karşıdaki kişiyi tam olarak tanımadan görüntülü arama yapılması, hatta bu aramalarda çok özel durumların paylaşılması sonucunda, bu özel durumlar tehdit ve istismar aracı olarak da kullanılabilmektedir.

Yine karşıdaki kişiyi hiç tanımadan, ilişkinin hemen daha başında maddi konulardan sohbet açılması ve bu yolla kişilerin evlilik ya da daha farklı vaatlerle kandırılarak maddi istismarda bulunulması da çok yaşanan durumlardır. Geçtiğimiz dönemde bilinen bir üniversitede bir dekan yardımcısının bu yolla 150.000TL. dolandırıldığını öne sürerek, bunu yazılı ve görsel basına taşıması gözlerin bu noktaya çevrilmesine neden olmuştur.

Yukarıda belirtildiği gibi, kişilere farklı görünerek, evlilik bahanesiyle yapılan istismar ve dolandırıcılık sayı da hiç az değildir.

O zaman?

O zaman eğer chat odası kullanılarak bir ilişki yaşanması arzu ediliyorsa bunu kendiliğine ve zamana bırakmak gerekmektedir. Bu tarz ilişkilerin sağlam altyapı kurularak, adım adım ilerlemesi çok önemlidir. Sonu mutlu sona bağlanılan hikayelerin tamamında sağlam kurulan bu altyapıların payı çok büyüktür. Uzmanlar bu tarz ilişkilerde bireylerin birbirini sağlam ve temeli olan bir şekilde tanımları durumunda, bunun uzun sürecek ilişkiler için çok önemli bir adım olacağını belirtmişlerdir. Ayrıca muhabbet sohbet siteleri sadece kişilerin birbirleriyle sohbet ettikleri bir mekan değil, kişilerin dış dünyaya açılan önemli ve büyük pencereleridir. Öyleyse bu pencerelerden dışarıya ne şekilde ve nasıl bakılacağı da kişilerin kendi elindedir.

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Web Sitesi İletişim için HTML Sohbet Oda Servisi İletişim, günlük ...

Neden Online Radyo İzleyicisi Dinle ve Sohbet Etmek İstiyor? Gösterişli ...

Yayıncılar Canlı Radyo Sohbet Odasını Gömmek İçin Motivasyon Bir radyo ...


YORUMBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?