Chat Yap sitelerinde bazı insanların adatması

Chat Yap sitelerinde bazı insanların adatması

chat yap kızları

Ancak konu gönül ilişkilerine döndüğünde işler o zaman tehlikeli olmaya başlıyor. Kişiler sevgili arayışlarında sohbet yapmanın yanında maddi-manevi hemen paylaşım yapabilecekleri yolları seçmeye başlıyorlar. Hem de her kesimden insanlarda buna sıkça rastlanıyor. Ancak hiç tanımadığınız birinin sanal alemden karşısındakine söylediği şeylerin tamamının yalan olma ihtimali oldukça fazla. Dolandırıcılıkla ilgilenen uzmanlar, internetteki dolandırıcılığın büyük bir bölümünde sohbet ya da sosyal paylaşım sitelerinde tanışan insanların içinde olduğu bir sarmaldan bahsediyor.

Eş bulma konusunda da hemen hemen aynı kriterler geçerli. Gerçi televizyonlardaki evlendirme programlarından da çokça gördüğümüz kadarıyla toplumun büyük bir kesimi bu tarz ilişkilere karşı çıkmadığı gibi oldukça destek de veriyor. Muhafazakar kesim de dahil, bu tarz programların yoğun olarak izlenmesi, internette muhafazakar evlilik sitelerinin kurulması, bu sitelere para ödenmesine rağmen chat yapabilmek için insanların bu paraları sitelere ödemesi hatta bunlarla yetinmeyip internetteki sohbet odalarında oldukça fazla zaman geçirmeleri de çok önemli bir ayrıntı olarak göze çarpıyor.

Bir de işin cinsellik boyutu var. Son 10 yılda dönem dönem olarak yapılan araştırmalarda internet kullanıcılarının %12’sinin düzenli olarak sanal seks yaptığı, diğer kullanıcıların büyük bölümünün 1 kere de olsa bunu denedikleri ya da konuyu merak ettikleri belirlenmiş. Sohbet etme yanında, belki hiç tanınmayan, belki de çok az tanıdıkları kişilerle bu tarz bir etkileşime girmenin zaman zaman çok da büyük sorunlar yaratmış olduğu da bir gerçek. Uzmanların bir kısmının bu duruma çok da olumsuz olarak bakmadıklarını da belirtmekte fayda var. Bekar kişiler için sorun olmayabilir ama kişiler karşısındaki insanın bekar ya da bir ilişki içinde olup olmadığını tam bilemeyeceğinden bu durum ileride çok ciddi sorunlar bile yaratabilir. Sohbet odaları vasıtasıyla tanışan evli kişiler sanal olarak yapılan bu faaliyetin bir aldatma sayılmayacağını söylese de durumdan haberdar olan eşlerin ya da sevgililerin büyük bölümünün partnerlerini bu durumdan haberdar olduklarında terk ettikleri de belirlenmiş. Bir kısım uzmanlar seks konusunda tenlerin buluşmadığı ya da vücut sıvılarının birbirine karışmadığında bunun tam bir aldatma sayılmayacağını söyleseler de, sosyolojide bunun tek bir karşılığı var, o da aldatma!

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Web Sitesi İletişim için HTML Sohbet Oda Servisi İletişim, günlük ...

Neden Online Radyo İzleyicisi Dinle ve Sohbet Etmek İstiyor? Gösterişli ...

Yayıncılar Canlı Radyo Sohbet Odasını Gömmek İçin Motivasyon Bir radyo ...


YORUMBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?