Chatin Kızları

Chatin Kızları

Chatin Kızları

İnternetin insan hayatı için çok önemli pozisyonlar aldığı ilk zamanlardan itibaren kişilerin chatin Kızların’dan bir an bile vazgeçmemiş olmaları her zaman ilgi çekici ve araştırmalara da konu olan bir durum olabilmeyi başarmıştır. Bunun bir ihtiyaç mı yoksa bir gereklilik mi olduğu da her daim üzerinde tartışılan bir paradoks olmayı sürdürmektedir. Konunun özüne inildiğinde öncelikle kişilerin internet sayesinde bilgiye olan kolay ulaşımlarından bahsetmek gerekmektedir. Bilgiye bu kadar kolay ulaşımın yanında sohbet sitesi kullanımlarının, kişileri dünyanın her tarafındaki diğer bireylere kolaylıkla ulaştırması da çok önemlidir. Bu sayede farklı kültürlerde ve farklı ırktaki insanlara ulaşmak çok kolay bir hal alırken, bu sayede tanımayan kişilere karşı duyulan merak duygusunun da giderilmesi oldukça kolaydır.

Yepyeni insanlar ve hayatlar tanıma:

Sosyal medya kişilerin tüm profillerinin kolaylıkla görülebildiği ve kişiler hakkında kolaylıkla bilgi edinilebilen platformlardır. Sohbet odaları ise çok farklı olarak sadece rumuzu görülebilen kişileri tanıma fırsatının yakalandığı daha farklı tarzda mekanlardır. Bu nedenle muhabbet odalarının kendine ait farklı bir büyüsü vardır. Bu da kişilerin içlerinde engellenmeyen merak duygusunun dışa vurumu olarak açıklanabilir. Bunların yanında chat odaları gerçek hayatlarında iletişim problemleri yaşayan kişilerin, sosyalleşmeleri adına kullandıkları önemli araçlardır. Sosyalleşmenin yanında kişiler, gerçek hayatta dile getiremedikleri iyi ya da kötü olguları muhabbet sohbet sitesi kullanımıyla hiç tanımadıkları kişilere aktararak bu sayede deşarj olmaktadırlar. Ayrıca sohbet platformları her yaştan, her meslek grubundan ve her statüden insanların aynı anda sohbet edebildikleri ve ulaşılması daha da kolay olan ücretsiz platformlardır. Yepyeni kişiler ve hayatlar tanımanın yanında sadece ilişkisi olmayan bireylerin değil, herhangi düzenli bir ilişkisi olan, hatta evli bireylerin bile farklı amaçlarla sohbet sitelerini kullandıkları görülmektedir.

Yepyeni arayışlar:

Toplumumuza benzer özellikler taşıyan toplumlarda sadece sanal ortamlar değil, farklı dünyalara açılma özelliği olan her dünya bireylerin ilgisini oldukça çekmektedir. Hatta gelinen noktada televizyonlarda sıkça görülen evlendirme programlarının dahi özünde aslında chat ve muhabbet olgusunun yattığı kolaylıkla görülebilir.

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Sohbet Özelleştirme - Her Sohbet Oda Benzersiz olun! Çevrimiçi sohbetler ve ...

Güvenli Sohbet Odası, aslında ne demektir? Sohbet güvenliği şu anda sıcak ...

Katıştırılmış Grup Sohbetiyle Fark Bulma Bugün grup sohbet seçeneklerine ...


YORUMBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?