Chat’in Zaman İçerisindeki Gelişimi

Chat’in Zaman İçerisindeki Gelişimi

mynet sohbet odaları

İnternet kullanımı insan hayatında ne kadar süredir varsa, sohbet odaları da o zamandan beri varlığını devam ettiriyor. İnsanların internet sayesinde bilgiye olan ulaşım kolaylığı, aynı şekilde insanlara da kolaylıkla ulaşabilme şansı getiriyor. Geriye dönüp bakıldığında 2000’li yılların ilk bölümünde Mirc ve ICQ kullanımının öne çıktığı görülüyor. Kullanıcılar aynı dönemde chat yapabilme şansına da erişmekle birlikte, özellikle belirtilen bu iki uygulama sayesinde geniş kitlelere ulaşmaya başardılar. Mirc uygulamasında ulaşılabilen çok farklı kanallar, ICQ uygulamasında ise ön plana çıkan info oluşturma özellikleri sayesinde bireyler eski dönemde değişik insanlara ulaşabilme şansını hep yakalayabildiler. Hatta o dönemde şimdikine göre çok daha popüler olan oyun sitelerinde bile chat yapabilme şansı dünyanın her coğrafyasındaki kullanıcılara rahatlıkla ulaşabilme şansı veriyordu.

Ya muhabbet siteleri?

Muhabbet sitesi kullanımları da Mirc uygulamasının benzer ama farklı bir versiyonu olarak ortaya çıkmasının yanında, herhangi bir odadaki herkesin birbirleriyle çok kolay bir şekilde iletişim kurmasına da olanak tanımış oldu. Kullanıcılar bu sayede sadece bir rumuz belirleyerek bedava bir şekilde dışarıya açılma şansı buldular. Kurulduğu ilk andan itibaren bu konuda önemli bir yere sahip olan Mynet, sohbet sitesi dendiğinde ön plana çıkan kült sitelerden biri haline geldi. Mynet sohbet odaları ile birlikte diğer internet yatırımcıları da bu sektöre ciddi yatırımlar yapmaya başladılar. Bu sayede de sektör inanılmaz bir hızla büyümeye başladı. Kullanıcılardan gelen istekler doğrultusunda muhabbet sohbet odaları gelişimlerini de her daim sürdürmeyi başardı. Sitelere oyunlar eklendi ve kullanıcıların isteklerine göre radyo dinleme olanakları da sağlandı.

Her zaman ücretsiz ve ilgi çekici:

Bu ilerlemelerin ardından sohbet sitesi konusunda yanılgılara da düşülmedi değil. 2000’li yılların ikinci yarısından itibaren paralı flört ve evlilik siteleri açılmaya başlandıysa da, bu konuda herhangi bir ücret ödemek istemeyen kullanıcılar bu sayede chat odalarına daha bir sıkı bağlanmaya başladılar. Tabi ki burada kalite özelliğini ortaya çıkaran chat siteleri her zaman popüler kalmaya devam edecek, diğerleri de onların büyüsüne yenik düşecektir.

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Sohbet Özelleştirme - Her Sohbet Oda Benzersiz olun! Çevrimiçi sohbetler ve ...

Güvenli Sohbet Odası, aslında ne demektir? Sohbet güvenliği şu anda sıcak ...

Katıştırılmış Grup Sohbetiyle Fark Bulma Bugün grup sohbet seçeneklerine ...


YORUMBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?