Daha Fazla Uyku Daha Az Kilo Demek!

Daha Fazla Uyku Daha Az Kilo Demek!

Tek bir yatak ile tüm ihtiyaçlar tamam Uyuyarak kilolarınızdan kurtulabilirsiniz biz değil yapılan araştırmalar diyor gerçek!

Çekeceğiniz iyi bir uygu sağlıklı yaşamın anahtarı olmaya devam ediyor. Kilonuzu korurken aynı zamanda kilo vermek için de önem arz etmektedir. Geçtiğimiz yıllarda yapılan araştırmalar son dönemlerde uyku sürelerinin ve ne kadar rahat uyunduğuyla bağlantılı olarak kilo verme ve koruma ilişkileri tam olarak belirlenmiştir.

Sonuçlar incelendiğinde fazladan kilosu olan 7-8 saat uyuyanlar yerine 6 saatten az uyuyanlar olduğunu göstermekte. Neden olarak ise daha az uyuyan insanlarda iştah dengesi bozuluyor ve tokluk, açlık hormonlarında oluşan seviyeler değişiyor.

İyi bir uyku çeken inşalarda genellikle bel etraflarında yağlanma miktarı çok daha az olduğu tespit edilmiştir. Almış olduğunuz iyi uyku mutlu ve huzurlu olmanızı sağlarken beyindeki fonksiyonlarının hızlı çalışmasını, çok daha kuvvetli bir bağışıklık sistemi oluşumunu ek olarak bel çevrelerinizin ince olmasına katkıda bulunur.

Uyku kalitesini arttıran besinler

Uykunuzu iyi almanız için besinlere dikkat etmemiz gerekir mi? Sorunun cevabı net şekilde evettir. İyi bir uyku almak istiyorsanız sizler için aşağı tarafta derlediğimiz besinleri tüketebilirsiniz.

* Tam tahıllar: Bu kategorinin en güzel örneği bulgur ve diğer tahıl ürünleri olacaktır çünkü çok iyi birer magnezyum kaynağı olmalarıdır. Adalelerin gevşemesini sağlayan magnezyumlar aynı zamanda vücuttaki kan dolaşımını da hızlandırır.

* Balık: Melatonin hormonunu bolca salgılayan somon ve tuna ilk sıralarda yer almak üzere uykunuzu getirecek ek olarak B6 vitamin deposu olması da bir başka özelliğidir.

*Muz: Yine B6 vitamin deposu diyebileceğimiz muz, iyi bir potasyuma sahiptir. Amino asit kaynağı da oldukça yüksek olan muz melatonin sentezi de mevcuttur.

* Yoğurt: En iyi seçimlerden biri olan yoğur ve süt ürünleri gündelik alınması gereken kalsiyum için oldukça yerindedir. Yapılmış araştırmalara göre kalsiyum eksikse eğer bu insanlar uyku problemleri yüzünden hayatlarında büyük sorunlar yaşıyormuş.

* Yulaf: Melatonin içeren bir başka besin yulaftır. Aynı zamanda magnezyumunda kaynağıdır. Yulaf sahip olduğu bu özelliklerle uykunuzun kalitesini arttıracak bir başka besindir.

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Neden Sağlık Desteği Sağlayıcıları Sağlık Sohbet Odasını ...

Kalbinizi Bu Besinler İle Koruyun İnsanın en önemli yaşamsal organlarından ...

Cinsel birleşme esnasında erkeğin ereksiyon olamama durumuna iktidarsızlık ...


YORUMBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?