Grup Sohbeti – Sohbet Odası

Grup Sohbeti – Sohbet Odası

Akıllı telefon teknolojisi artık İnternet ve web teknolojisiyle buluştuğundan, sohbet yakınsama ile baş edebilmelidir. Günümüzün sohbet teknolojisinde karşılaşılan zorluk hem PC hem de mobil cihazda çalışıp senkronize edebilmektir. Neyse ki bugünün teknolojisi, akıllı telefonlar ve tabletler gibi mobil cihazların yanı sıra PC’lerin (HTML5 + Javascript) de kullanılabilen bir web sohbet yazılımı oluşturmamızı sağlıyor.

2. 3 çeşit sohbet

Sohbet arenasında üç tür sohbet olduğunu biliyoruz:

Özel Grup Sohbeti
Canlı sohbet
Sohbet odası
Özel Grup Sohbeti . Resimde görüldüğü gibi, özel sohbet odasının seçilen kişiler arasındaki özel bir görüşme olması gerekiyordu. Genellikle küçük bir ekibin bu sohbete ihtiyacı vardır. Bir grup hisse senedi satıcısı, gayrimenkul satış ortağı ve küçük gruplar gibi bu sohbet odasına ihtiyaç vardır.

Özel sohbet Sosyal sohbet ile karşılaştır
ChatLaf ile özelten sosyal / grup sohbetine hızlı geçiş yapma seçeneğine sahipsiniz
Özel grup sohbeti için ortak bir ihtiyaç dosya paylaşma özelliğidir. Bunun nedeni, özel grup sohbetindeki insanlar genellikle aynı mesleğe veya aynı ilgi alanına sahip kişilerdir. Bu nedenle, sohbet odası da bir bilgi paylaşım aracı olarak işlev görür. Dosya paylaşımı, yetenekleri ile, bilgi ve bilgi paylaşımı ihtiyaçları için her türlü dosyayı paylaşabilirler.

Ekipler için ek bir avantaj da, kullanıcının zamanının geldiğinde girebilmesi ve grup sohbeti karşılaştırma geçmişi görene kadar ilerleyebilmesi, grupları yönetirken çok büyük bir zaman kazandırmasıdır.

Canlı Sohbet . Müşteri hizmetleri için kullanılan tiptir. Bir müşteriye, aynı anda birden fazla ziyaretçiyi işleyen bir şirket temsilcisi yardım edebilir. Müşteri odaklı ürün ve hizmete sahip şirketler, özellikle perakende veya FMCG şirketi mutlaka bu sohbete ihtiyaç duyacaktır. Canlı sohbet, telefonla iletişim merkezi için ek olarak kullanışlıdır.

Dahası, İnternetle ilgili bir ürüne sahip bir şirket, bu canlı sohbete telefon desteğinden daha fazla ihtiyaç duyacaktır. Çoğu müşteri Internet’e bağlı olduğundan, canlı sohbet bu tür şirketler için en uygun müşteri iletişimidir.

Sohbet Odası . Bu en yaygın sohbet türü ve insanların anonim sohbetcilerle konuşabileceği bir kamusal alana benziyor. Sohbet odası genel sohbet odası olduğu sürece, kamusal oda, sitenin herhangi bir yerindeki herhangi bir web sitesinde yer alabilir.

Genel sohbet odasına girdiğimizde, odada kaç kişi olduğunu görebiliriz ve bu insanlarla sohbete katılabiliriz. Bu sohbet odasında genellikle konuşma çok telaşlı olabilir. Bununla birlikte, birilerini özel bir odaya davet ederek ve özel olarak sohbet ederek özel sohbet moduna geçebiliriz. İyi bir sohbet odası bu moda geçer.

3. Sohbet Karşılaştır – Üçlü Arasındaki Karşılaştırma Tablosu

Özellikler Özel  Grup Sohbeti     Canlı sohbet      Sohbet odası

halka açık Yok : hayır                    Evet                              Evet
Diğer türlere geç: Evet                  Yok hayır                     Evet
Denetlenen :Evet                             Yok hayır                     Biraz
Dosya paylaşımı: Evet                   Yok hayır                     Biraz
Resim ekleme: Evet                        Biraz                             Evet
Görüntülü arama: Evet                 Yok hayır                     Evet
Sesli Görüşme: Evet                       Biraz                            Evet
ifade: Evet                                           Biraz                            Evet
4. Neden Kafa Karıştırıyor?
İnsan iletişimi karmaşıklığı, iletişim yöntemimizi birbirinden farklı kılar. Bu aynı zamanda İnternet iletişimi için de geçerlidir, bu yüzden çok farklı sohbetlerin karşılaştırılmasının nedeni de budur. Hepsinin belirli bir amacı vardır ve özel sohbet gereksinimini karşılar.

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Sohbet Özelleştirme - Her Sohbet Oda Benzersiz olun! Çevrimiçi sohbetler ve ...

Güvenli Sohbet Odası, aslında ne demektir? Sohbet güvenliği şu anda sıcak ...

Katıştırılmış Grup Sohbetiyle Fark Bulma Bugün grup sohbet seçeneklerine ...


YORUMBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?