Her Daim Chat Sohbet Yapmak

Her Daim Chat Sohbet Yapmak

chat sohbet
İnternetin kullanıldığı ilk andan itibaren internetin insan hayatına soktuğu birçok durum değişirken, sohbet ve muhabbet gibi kavramların aynı şekilde yerli yerinde durduğu görülmektedir. Gelişen ve küreselleşen dünya ve teknoloji her geçen gün insanların hayatına yeni olgular sokarken, bunların ters etkileşimleriyle de aslında bireyler de gün geçtikçe kendini toplumdan soyutlayarak her geçen gün yalnız kalmaktadır.
Peki ya chat yapmak?
Toplum içerisinde gün geçtikçe yalnızlaşan ve kendiyle baş başa kalan insan gerçek hayatta yaşayamadığı dostluklar ve ilişkiler için sanal alemi kullanmaya başlamakta, muhabbet sohbet odaları kullanma sıklığını da arttırmaktadır. Sanal dünyada insanlar günlerinin büyük bir bölümünü harcarken, tüm paylaşımlarını da sosyal medya aracılığıyla yapmaktadır. Bu durum kişileri internete bağımlı bir hale getirse de çok hızlı bir şekilde akan tempo, insanların hem özel yaşamlarında hem de iş yaşamlarındaki yoğun tempo yüzünden ilişkilerine ayıramadıkları vakitlerinin sanal dünyadaki gizemli kişilere aktarımının da yolunu açmaktadır.
Sohbet siteleri yukarıda anlatılan nedenlerle aslında ilk günkü popülerliklerini devam ettirmektedirler. Kendilerini hayattan soyutlamış, aşk acısı çeken, herhangi bir sebeple karşı cinsle ilişki kurmayı beceremeyen bu nedenle özellikle işin bu tarafına yoğun önem veren kişiler chat yaparken bir anlamda da deşarj olma fırsatı yakalamaktadırlar. Bu nedenle sosyal medyanın gelişim çerçevesinde, internet kullanıcılarının chat sitelerine olan ilgilerinin azaldığını düşünmek de oldukça yanlıştır.
Sanal sohbetten beklentiler nelerdir?
Öncelikle tanımadığımız kişilerle sohbet etmek,
Sohbet sitelerinde sadece rumuzlarını görebildiğimiz kişileri ve hayatlarını tanımak
Her daim sohbet etme ihtiyacı
Yalnızlıkları giderme ihtiyacı
Sevgi, mutluluk ve acı gibi ihtiyaçları diğer kişilerle paylaşmak
Yeni dostlar tanıma, olabilirse yeni bir ilişkiye başlama
Ciddi bir ilişki, evlilik
Cinsel ihtiyaçları karşılamak gibi beklentilerin sanal sohbet konusunda ön planda olduğu görülmektedir.
Sanal sohbet oranları internet kullanımının neresindedir?
Chat konusu sosyal medya insan hayatına girmeden çok daha popüler olsa da, halen de tam olarak sona ermiş değildir. 10 yıl önce her iki internet kullanıcısından biri sohbet sitelerini kullanırken, şu anda bu rakamın %30’larda olduğu görülmektedir.

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Sohbet Özelleştirme - Her Sohbet Oda Benzersiz olun! Çevrimiçi sohbetler ve ...

Güvenli Sohbet Odası, aslında ne demektir? Sohbet güvenliği şu anda sıcak ...

Katıştırılmış Grup Sohbetiyle Fark Bulma Bugün grup sohbet seçeneklerine ...


YORUMBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?