İlişki sohbetini Gerçek İlişkiye Tercih Edenler

Sanal ilişkiyi gerçek ilişkiye tercih etmek:

İlişki sohbetini Gerçek İlişkiye Tercih Edenler

Konunun özünde chat odaları vasıtasıyla tanışan kişilerin önemli bir kısmının sanal ilişkilerinden dolayı kendi ilişkilerini hatta evliliklerini bile sonlandırdıkları ortaya koyulmuştur. Hatta birkaç yıl önce oldukça tanınan bir üniversite dekan yardımcısının sanal aşkına 150.000 TL.gönderdiği, eşiyle köprüleri attığı ancak daha sonra dolandırıldığını iddia ederek polise başvurduğu bilinmektedir. Sohbet siteleri kullanan kullanıcıların önemli bir yüzdesinin bundan menfaat sağlamak üzere konumlanmış kötü niyetli kişiler olduğu belirlenmiştir. Ancak özellikle evli bireylerin bu tarz ilişkilere neden ihtiyaç duydukları araştırıldığında, chat sitesi kullanma amaçlarının eşlerinden göremedikleri ilgiyi yabancı birinden almak, eşleriyle iletişim kuramamak, aralarındaki duygusal bağların yıpranması, ilişkilerin artık miadını doldurması, yeni heyecanlar yaşamak için muhabbet odaları vasıtasıyla sadece ilgi görebilecekleri biriyle tanışmak için bu yolu seçtiklerini söyledikleri belirlenmiştir.

Anahtar kelime heyecan:

Aslında sanal ilişkilerin tümünde insanların muhabbet chat odaları kullanmalarının en ana nedeninin heyecan duymak olduğu da söylenilebilir. Çoğu kişi bunun gerçekten hata olduğu bilincinde bile olsa yaşadığı heyecanı terk edemediği için sanal ilişkiyi sonlandırmadığını belirtmiştir. Bir kısım toplum bilimci bu tarz ilişkilerin aslında daha sağlam temellere dayandığı, kişilerin birbirlerini daha iyi tanıdıktan sonra daha ciddi aşamaya geçtiklerinden bahsederek seviyeli bir şekilde ilerleyen sanal ilişkilerin daha başarılı bir evliliğe doğru gidebildiğini söyler. Ancak bu tarz ilişkilerde hayal kırıklığına uğrama şansı da oldukça fazladır. Sanal olarak görüşme, birbirlerini sadece resimden ya da kameradan görme, muhabbet sohbet odaları ile başlayan ve başka şekilde büyüyerek devam eden ilişkilerde kişilerin birbiriyle sanal görüşmeyi bırakıp, gerçek görüşmeye doğru yol aldığında ilk gerçek görüşmede dahi ayların büyüsü bir anda bozulabilir. Bu nedenle çok dikkatli olmak ve iyi düşünmek gerekmektedir.

Mynet sohbet odaları:

Sosyal medya haricinde insanların birbirleriyle sanal alemde en çok iletişim kurdukları bölüm sohbet odalarıdır. Kullanıcıların sohbet sitelerinden en büyük beklentileri kullanımının kolay olması ve karşı tarafla olan iletişimlerinin de anlaşılabilir olmasıdır. Mynet, bu konuda yılların getirdiği tecrübeyle mynet sohbet olarak en çok tercih edilen sohbet sitelerinden biri konumuna gelmiştir. Mynet sohbet odaları kullanıcıların mesleklerinden yaşlarına, tuttuğu takımlardan hobilerine, yaşadıkları şehirden cinsel tercihlerine kadar geniş bir çerçevede muhabbet chat odaları oluşturmuştur. Bu nedenle 10 yılı aşkın bir süredir muhabbet sohbet odaları Mynet tarafından kullanıcılarına sağlanan en büyük hizmetlerden biridir. Türkiye’de her 3 internet kullanıcısından birinin düzenli olarak sohbet odalarında bulunduğu ve hayat tarzına uygun bir arkadaş aradığı belirlenmiştir. Ayrıca bu durumun sadece kişilerin melankolik dönemlerinde de değil, psikolojik durumlarının normal olduğu anlarda da devam ettiği ilginç bir detay olarak göze çarpmaktadır.

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Web Sitesi İletişim için HTML Sohbet Oda Servisi İletişim, günlük ...

Neden Online Radyo İzleyicisi Dinle ve Sohbet Etmek İstiyor? Gösterişli ...

Yayıncılar Canlı Radyo Sohbet Odasını Gömmek İçin Motivasyon Bir radyo ...


YORUMBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?