Kadınların Sohbet Anlayışı Nasıldır

Kadınların Sohbet Anlayışı Nasıldır?

Kadınlar ile erkekler arasında bu kadar çok fark neden vardır? Kadınlar ile erkekler arasında bu kadar çok farkın oluşması beyin mekanizmasından kaynaklanmaktadır. Kadınların beyin mekanizması erkeklere oranla daha fazla çalışmaktadır. Erkekler düz mantık düşünürken, kadınlar dolambaçlı yollardan geçerler. Bu yüzden bir kadın ile sohbet etmek bazen çok zor olabilir. Kadınlar sohbet sırasındayken, sizleri girdaplı yollara sokabilir ve kafanızı karıştırabilirler. Bunun nedeni sizin bir cevabınızın altında birçok cevap aramalarından kaynaklanır. Oysa siz sadece evet veya hayır demişsinizdir. Lakin kadınlar tek bir cevaba birçok duyguyu sığdırabildiği için erkeklerin de böyle yapabileceğini düşünerek sohbet sırasında, verdikleri cevaplar ile kafa karıştırabilirler. Kadınların sohbet anlayışı bu yüzden erkeklere göre oldukça farklıdır.

Kadınlar Ne Söylemek İster?

Kadınların söylemek istedikleri, söyleyemediklerinde saklıdır. Her erkeğin bunu bilmesi gerekir. Sohbet ederken bir kadın size “peki” diyorsa, bu ne evet anlamındadır ne de hayır. Burada kadın size, “sen istiyorsun diye kabul ediyorum.” Demek ister. Bu küçük ayrıntılara dikkat ettiğinizde kadınlar ile sohbet etmek sizler için daha kolay olacaktır. Kadınların sohbet ederken konuyu kendilerine çekme ve kendilerine göre sohbet etme şekli vardır. Örneğin en sevdiğiniz renk kahverengi olabilir fakat bir kadın için hangi kahverengi tonu olduğu daha önemlidir. Sevdiğiniz tonu bilmek ve sizin de bu konulara hakim olmanızı isterler. Bu yüzden sohbet etmek bazen oldukça zor olabilir.

Sohbet Sitelerindeki Kadınlar

Sohbet sitelerinde yer alan kadınlar, genellikle yeni bir arkadaş edinmek için siteyi tercih ederler. Sohbet siteleri içerisindeki erkeklerden kibar ve naif davranmalarını beklerler. Kadınların bu şekilde davranan erkekler ile daha fazla iletişim kurduğu, araştırmalar sonucunda tespit edilmiştir. Kadınlar sohbet ederken, mantıklı konuların tercih edilmesini isterler. Düşünmeyi ve düşündürtmeyi seven bir beyin mekanizmaları vardır. Bu yüzden kadınların karşısında mutlaka sabırlı ve zeki olmanız gereklidir. Chatlaf sohbet sitesinde yer alan kadınlar da tıpkı diğer kadınlar gibi konuşmayı seven ve paylaştıkça mutlu olan insanlardır. Önemli olan onların nasıl olduğu değil, sizin nasıl bir birey olduğunuzdur.

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Sohbet Özelleştirme - Her Sohbet Oda Benzersiz olun! Çevrimiçi sohbetler ve ...

Güvenli Sohbet Odası, aslında ne demektir? Sohbet güvenliği şu anda sıcak ...

Katıştırılmış Grup Sohbetiyle Fark Bulma Bugün grup sohbet seçeneklerine ...


YORUMBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?