Kar Yeniden Geliyor

Meteorolojiden gelen bilgilere göre Cuma günü İstanbul’a kar yağışı yeniden geliyor. Yağmur ile başlayacak olan yağış kısa sürede kara çevirecek. Cumartesi günü hava sıcak olacak ancak hava sıcaklıklıları gün geçtikçe düşüşe geçecek. Haftaya ise kar yağışı yeniden başlayacak. Kar yağışı etkisini çok göstermede İstanbul’da yağmur ile birlikte etkisini sürdürecektir.

Bu Kez Hazırlıksız Yakalanmayın

Kar yağışı nedeni ile İstanbul’da trafik felç olmuş ve birçok kişi hazırlıksız yakalandığı için işinden evine gitmekte zorluk yaşamıştı. Araçların kar lastiği olmadan trafiğe çıkmasından dolayı birçok kişi yolda mağdur olmuştu. Uzmanlar karda mutlaka zincir takılması gerektiğini yada kar lastiği kullanmanın gerektiği konusunda uyarıda bulunuyorlar.

Sıcaklıklar Düşecek

Bu Cumartesi gününden itibaren İstanbul’da sıcaklı oranı biraz yükselecek ancak haftaya sıcaklık oranı giderek düşecek. Marmara bölgesinde 25-26-27-28 Ocak tarihleri arasında kar yağışının yeniden başlayacağını ancak etkisinin fazla olmayacağı bilgisi de verildi. Geçtiğimiz günlerde yağan kar kadar etkili olmayacağını söyleyen uzmanlar 4 günlük bir soğumanın ardından havaların düzeleceği bilgisini de veriyor.

Soğuk Havalara Dikkat

Soğuk havaların gelmesi ve ısının düşmesinden dolayı sağlık sorunlarında da artış yaşanmaya başlamaktadır. Kış aylarında soğuktan korunmak için iyi giyinilmeli ve mutlaka vitamin alınmasına dikkat edilmelidir. Özellikle meyve tüketimine dikkat edilmelidir. Gribal enfeksiyonlar bu aylarda kendini göstermektedir. Bundan dolayı gripten korunmak için gerekli tedbirlerin alınması gerekir. Sıcaklık 3 ile 6 derece düşeceği konusunda uzmanlar uyarıyor.

Kar Lastiğinizi Hazırlayın

Kar yağışının etkili olmasından dolayı birçok kar lastiği bulunmayan araç yollarda kalmış ve bu da trafik kazalarını beraberinde getirmişti. Uzmanlara göre kar yağdığında mutlaka aracınızda kar lastiği olması gerektiği konusunda uyarılarda bulunmaktadır. Zincir takılması daha iyi bir seyahat imkanı tanıyacaktır. Ayrıca karlı havalarda kendi aracınız ile seyahat etmemeniz toplu ulaşım araçlarınızı kullanmanız gerektiği konusunda uzmanların uyarılarını dikkate almanız gerekir. Ayrıca don olayları oluştuğundan dolayı araç hızınızı minimumda tutmanız da yararınıza olacaktır. Aşırı surattan dolayı ve donma riskinden dolayı trafik kazalarına davetiye çıkarabilirsiniz.

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Müşterinin Katılımını Artırmak için Mektup Yazısı Taktiklerini Sohbet ...

WordPress Üyeleri Eklentisine Bir Sohbet Odasını Nasıl Entegre ...

Mobil grup sohbet temasını şekillendirmek için 8 CSS hilesi CSS'yi ...


YORUMBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?