Kilolarınıza veda etmeye hazır mısınız?

Fit bir vücut mu istiyorsunuz? Çok mu zor? Tabi ki değil…

İlk olarak ulaşılacak bir kilo belirleyin.

Motivasyonunuzu üst düzeydi tutabilmek için diyete başladığınız da kendinize “ Bu sefer kilo verebilecek miyim? Başarabilir miyim?” gibi sorular sormaktan kaçının eğer soruyorsanız da net bir cevap ile başarabilirim demeniz yeterlidir. Hedefinizi belirlerken gerçekçi olun ve zorlamayın kendinizi. Her başarılı sonuç sizi daha da motive edecektir. Sağlıklı yollarla kilo verebilmeniz için isterseniz uzman yardım alabilirsiniz.

Beslenmenize dikkat edin aç kalmayın! Uzmanlardan destek alın

Kiloların sevdalısı kızartmalardan uzak durmanızda yarar var. Kızartma yerine haşlama ya da ızgara tercih etmeniz gerekir. Hamur işi yemeklerden kaçının ne yazık ki tatlılara da ara verin. Sütlü tatlılardan biraz yiyebilirsiniz. Bol bol meyve tüketebilirsiniz..

Diyet yaptığınız dönemde baş dönmeleri ve halsizliklerin önüne geçmek için bol bol sıvı tüketin

Günde en az 2,5 litre su tüketmeniz sizlere büyük ölçüde yardımcı olacaktır. Özellikle yaz ayında diyet yapmaktaysanız çok miktarda sıvı kaybınız olacaktır gün içinde bu da vücudunuzdan sodyum ve potasyum gibi bazı mineralleri kaybetmenizi sebep olacaktır buna bağlı olarak bayılma, yorgunluk, baş dönmeleri, dolaşım bozuklukları gibi birçok sağlık problemine yol açabilir. Size ince bir püf noktadan bahsedeyim, sabah kalktığınızda aç karna içebildiğiniz kadar su için. Bu şekilde gün boyu dinç bir vücut ve tıkır tıkır işleyen bir sindirim siteminiz olur.

Sık sık tartılmayın

Ayda verebileceğiniz ortalama kilo 4-6’dır vermeniz gereken aralıkta budur. Her gün tartıya çıkıp kilonuza bakmanız kesinlikle yanlıştır. Motivasyon düşürebileceği gibi sizi diyetten vazgeçirebilir. Haftada bir kez sabah kalktığınızda aç karna tartılabilirsiniz. Onun dışında tartılmanız gerekmemektedir.

Kendinize küçük ödüller verin

Eğer diye programınızda başarılı oluyorsanız kendinize küçük hediyeler sunabilir ve daha da motive olmanızı sağlayabilirsiniz. Örneği 70 kilo olunca şu elbiseyi alacağım, şuraya gideceğim, 2 gün tatil yapacağım gibi…

Sürekli pozitif olun

Her verdiğiniz kilo da sevinin. Evet, doğru duydunuz sevinin. Çünkü bu başarılı olduğunuzu kanıtlamış olursunuz kendinize.

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Neden Sağlık Desteği Sağlayıcıları Sağlık Sohbet Odasını ...

Kalbinizi Bu Besinler İle Koruyun İnsanın en önemli yaşamsal organlarından ...

Cinsel birleşme esnasında erkeğin ereksiyon olamama durumuna iktidarsızlık ...


YORUMBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?