Kızla konuşurken dikkat etmeniz gerekenler

Kolay iş olmamakla birlikte kızlarla konuştuğunuz sıralarda konu bulmak bir hayli dert olmaktadır. Tamda bu sırada konuşmaya başlamadan önce ne söyleyip ne hakkında konuşacağınızı belirlemeniz oldukça önemlidir.

Hayal ettiğiniz kızla konuşmak, biraz olsun dikkatini üstünüze çekip onunla tanışmak istemekseniz ama utanıyorsunuz. Bu yüzden yapabildiğiniz tek şey hafif sırıtarak “selam” diye siz mırıldanırken arkasından gidişini izlemek. Çoktan kaybettiniz şansınızı. Eğer bu durumdan kurtulmak istiyorsanız utangaçlığı üstünüzden atıp hızlı hareket edin. Kendinize onunda herkes gibi bir insan olduğunu ilk olarak kabul ettirin sonrasında karşısına geçerek hiç kasmadan sohbete girin samimi olmaya dikkat edin. Tavlayabilmek amacıyla gitmeyin.

Bulunduğunuz yer oldukça önemlidir kızla sohbet kurabilmek için. Kullanabileceğiniz konular buna bağlıdır. Okulda yürümekteyseniz “Yaptığın sunum baya güzeldi” ve ya “Ödevi gerçekten çabuk bitirdin” benzeri cümleler kurarak yorumda bulanabilirsiniz. Genellikle kısa cevap verilecek soru sormaktan kaçının sohbet hemen bitmesin. Zaten karşı tarafta kabul ettikten sonra sohbet etmek zor hale gelmeyecektir. Onlarında utangaçlıkları, hayalleri ve ilgi alanları var tıpkı sizin gibi.

Tamda aradığınız gibi sizlere kızla konuşurken tavsiye sohbet konuları:

Bir spor eşyaları satan mağazada bisikletleri inceliyorsa “Gayet güzel bir bisiklettir bende de var bu markanın aynısında ve çok güzel. Siz nerde bisiklet biniyorsunuz?” diye sorabilirsiniz.

Futbol maçında iseniz “Bu renkler sana çok yakışmış, okulu da bence bu renkler var diye seçtin kesin. Hangi dalı ile uğraşıyorsun?” diye sorabilirsiniz.

Bir alışveriş mağazasında gömlek arıyorsanız ve o da ordaysa “İş yerinde bir sunum yapacağım. Gömlek lazım ama çok iyi bir seçici değilimdir. Bana bu konuda yardımcı olur musun sen gayet zevkli birisindir.” Diye teklifte bulanabilirsiniz.

Bu sorularınız karşılıksız kaldıysa zaten yüz vermemiş demektir. Başkasını bulmaya bakın. Ne kaybettiniz? Hiçbir şey denediniz ve tekrar deneyeceksiniz. Biri durup sizinle konuşmaya başlayacaktır ve bir başarı elde edeceksiniz. En zor kısım ise konuşma başlatmaktır. Bu bölümü gerçekleştirdikten sonra derin bir nefes alabilirsiniz. Sonrasında ise tamamen kendiniz olun ve normal davranın kendinizi sıkmayın.

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Sohbet Özelleştirme - Her Sohbet Oda Benzersiz olun! Çevrimiçi sohbetler ve ...

Güvenli Sohbet Odası, aslında ne demektir? Sohbet güvenliği şu anda sıcak ...

Katıştırılmış Grup Sohbetiyle Fark Bulma Bugün grup sohbet seçeneklerine ...


YORUMBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?