Muhabbet Sohbet Odaları ve Sosyal Medya

Muhabbet Sohbet Odaları ve Sosyal Medya

Muhabbet Sohbet Odaları ve Sosyal Medya

Sosyal medyanın bugünkü gibi yoğun kullanılmadığı, hatta çok az kullanıldığı dönemlerde sohbet ve muhabbet araçları sohbet sitesi ve sohbet programlarıyken, sosyal medyanın daha yoğun kullanılmasıyla birlikte bu üstünlük yoğun bir şekilde sosyal medya tarafına kaymış durumda. Bunun için sohbet sitelerinin kendini sürekli yenilemesi ve kullanıcılarının daha pratik bir şekilde kullanımlarına zemin hazırlaması gerekiyor. İnternet yatırımcıları da bu nedenle muhabbet sohbet sitelerine olan yatırımlarına bir an bile ara vermeden devam etmekteler.

Muhabbet sohbet odalarının konumu:

Chat siteleri internetin insan hayatına girdiği ilk andan itibaren büyüsünü hiç kaybetmeyerek, sanal alem üzerinde kapladıkları yeri hiç kaybetmemişlerdir. Bundan 10 yıl önce Mirc adlı program sayesinde dünyanın her noktasından farklı kullanıcılarla buluşmak mümkünken chat yapmak da aynı şekilde kolay ve pratikti. Bununla birlikte ICQ adı verilen program sohbet konusuna ayrı bir boyut getirirken, Mirc ile birlikte sohbet konusunda beklentisi olan tüm kullanıcılara farklı dünyaların kapısını açmayı başarıyordu. Muhabbet sitesi altyapısı bu programlar sayesinde kurulup, bazı kült siteler sayesinde her geçen gün daha ileriye gitmeyi de başardı. Mynet, bu konuda internet kullanıcılarına sanal sohbetin kapılarını sonuna kadar açarken, kullanıcılardan gelen isteklere göre de odalarını her geçen gün yenileyerek sanal alemde sohbet yapabilme kolaylığının da öncüsü oldu. Mynet sohbet odaları her yaşa, her meslek grubuna, her zevke uygun geliştirdiği sitelerle çok uzun yıl bu sektörün lideri olurken muadili olan diğer büyük sitelere de her zaman ilham kaynağı olabilmeyi başardı.

Peki ya sosyal medya?

Gelinen noktada insanlar sosyal medyayı hayatlarının aynası olarak kullanmakta ve tüm dakikalarını sosyal medyada paylaşabilmektedir. Şu anda sohbet odaları kişilerin sanal alemde tanışmalarının ilk basamağı olurken, sosyal medya da ikinci basamaktır. Günümüzde insanlar eskisi kadar birbirlerini görmeden ve tanımadan sohbet etmek istemezken, sosyal medya hesaplarında karşısındaki kişiyi görüp tanımak istemektedirler. Görüntülü arama özelliğinin tüm sosyal medya araçlarında kullanılmasının da temel mantığı budur. Aynı düşüncenin gelecekte de aynı yönde devam etmesi beklenmektedir.

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Web Sitesi İletişim için HTML Sohbet Oda Servisi İletişim, günlük ...

Neden Online Radyo İzleyicisi Dinle ve Sohbet Etmek İstiyor? Gösterişli ...

Yayıncılar Canlı Radyo Sohbet Odasını Gömmek İçin Motivasyon Bir radyo ...


YORUMBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?