Müşterinin Katılımını Artırmak için Mektup Yazısı Taktiklerini Sohbet Et

Müşterinin Katılımını Artırmak için Mektup Yazısı Taktiklerini Sohbet Et

Bu, yeni bir melekle sohbet transkript taktikleri hakkında yazılan bir yazı.

Web sitenizde bir sohbet odasının kullanılması, bir müşterinin deneyimini çeşitli şekillerde büyük ölçüde artırabilir. En açıkçası, toplulukla temas kurabilir ve canlı bir tartışmaya hızlı ve kolay bir şekilde katılabilir.

Belki de sohbet odasında büyük bir konuşma yaptınız ve diğer müşterilere faydalı olabileceğine inanıyorsunuzdur.

Şanslısın! Sohbet transkriptleri, pazarlama profesyonelleri ve web sitesi sahipleri için gizli bir altın madeni olabilir.

Sohbet Metni nedir?

Bir sohbet dosyası, temel olarak bir sohbet odasında gerçekleşen bir sohbetin bir kaydıdır. Bir sohbet oturumunun veya etkinliğin sonunda, webmaster Sohbet Odaları  transkriptini vermeyi seçebilir.

sohbet örneği örneği

Sohbet Odaları transkriptleri özellikle faydalı olabilir, çünkü konuşmada birden çok bakış açısı mevcuttur. Web yöneticisi olarak, kitlenizin yararlı bulacağını düşündüğünüz yazıları veya yayınları kendiniz bulursunuz. Sohbet transkriptleri, ziyaretçilerin ve müşterilerin ifade ettiği soru ve çıkarları temsil ettiği için bu süreci gözden çıkarabilir.

Sohbet Metnini Dışa Aktarma

Bir sohbet dosyası çıktılarken, seçim yapabileceğiniz iki yöntemin vardır.

Sohbet odasından doğrudan dışa aktarın. Bu basit yöntem, sohbet odasına giriş yapmayı ve sol alt köşedeki dışa aktar düğmesini tıklamayı içerir. Yalnızca geçerli pencerede görüntülenen sohbet diyaloğunu dışa aktarabilirsiniz; bu nedenle, ilgili içeriğin tamamı olacak şekilde birkaç kez yukarıya ilerlemek gerekli olabilir Dışa aktarmayı tıkladıktan sonra bir HTML dosyası tarayıcınıza indirilir. İndirme işlemi tamamlandığında, dosyaları kaydedebilir ve kullanıcıların web sitenize kopyalayarak doğrudan kullanıcılara erişebilirler. sohbet odasından not dökmeBu seçenek, engellediğiniz sürece herhangi bir sohbetçi tarafından yapılabilir.
Yönetici panelinden dışa aktarın. Bu biraz daha gelişmiş bir yöntemdir, ancak tamamlanması oldukça basittir. Ancak bu seçenek yalnızca hesap sahibi tarafından kullanılabilir. ChatLaf hesabınıza giriş yaptıktan sonra chatroom ayarlarına gidin ve “Arşiv” e tıklayın. Arşiv bölümü, tüm sohbet odası geçmişini kaydetmektedir. Belli konularda veya belirli bir sohbette kullanılan sohbetleri arıyorsanız, anahtar kelimeler kullanarak arama yapabilirsiniz. html olarak dışa aktarAyrıca, çeşitli tarihlerde veya aralarında gerçekleşen sohbetleri arayabilirsiniz. Aradığınız sohbet dosyasını bulduktan sonra, pencerenin üst kısmındaki “HTML Olarak Dışa Aktar” düğmesini tıklayın. Bir HTML dosyası indirilecek ve dosyayı kaydedip web sitenizde istediğiniz gibi kullanabileceksiniz.
Web sitenizde yayınlamayı veya daha geniş bir kitleye sunmayı planlıyorsanız sohbet belgesini biraz temizlemek isteyebileceğinizi unutmayın . İhracattan sonra basit not defteri editörünü kullanarak bunu yapabilirsiniz.

Transkriptde, kötü dilde veya başka dikkat dağıtıcı bir dilde, daha okuyucu dostu bir transkriptin bulunması için kaldırılması gereken içerik olabilir.

Sohbet Metni Nasıl Kullanılır: 7 Taktik

Artık çalışacağınız sohbet belgesine sahip olduğunuzdan, en etkili şekilde nasıl kullanılacağını merak ediyor olabilirsiniz.

Sohbet içeriğine ve kitlenizle paylaşım şeklinize bağlı olarak seçim yapabileceğiniz birkaç seçenek var. Aşağıda 7 farklı taktikleri tartışacağız:

Taktik 1 – SEO

Web sitenize yeni ziyaretçiler yönlendirmek istiyorsanız, SEO amaçlı sohbet transkriptini kullanmak isteyebilirsiniz.

Sohbet odanızın not belgesini verdikten sonra, web sitenize ekleyebilirsiniz. Google gibi web tarayıcıları, daha sonra web kullanıcılarının aradığı çeşitli anahtar kelimeleri seçebilecek. Web kullanıcıları aynı anahtar kelimeleri kullanarak arama yaparken, web sitenizin görüntülenme olasılığı daha yüksek olacaktır. Bu SEO’yu artırmanıza yardımcı olur.

Taktik 2 – E-posta

Ayrıca bir transkript ihracatını yapmak ve daha sonra doğrudan e-posta listenizde olan kullanıcılara göndermek isteyebilirsiniz.

Açıkçası, tüm kitleniz aynı anda bir sohbete katılamaz. Belki belirli bir sohbet diğer kullanıcıların özellikle ilgileneceğini düşündüğünüz konulara hitap eder. Düzenli e-postalar göndermek, aynı zamanda kitlenizle bir bağ kurma hissine de yardımcı olur.

Taktik 3 – Sohbeti Sosyal Medyada Paylaşın

Sohbet transkriptleri de sosyal medyada paylaşım için harika olabilir. Hedef kitlenizle bağlantı kurmanın ve ürününüz veya web sitenizin etrafında daha büyük bir vızıltı yaratmada size yardımcı olacak yeni yolları düşünmene ilham verebilirler.

Transkriptin küçük parçalarını, özellikle iyi bir teklif veya soru gibi alabilir ve Facebook, Twitter, Reddit veya başka herhangi bir yerde paylaşabilirsiniz!

Taktik 4 – İlham Verin!

Belki web sitenizi ve içeriğinizi ilginç ve alakalı tutmak için yeni fikirler arıyorsunuz. Sohbet transkriptleri, kullanıcıların web sitenizden ne düşündükleri ve ne istediklerini mükemmel bir şekilde anlayabilir.

İyi sohbet odaları ileti dizileri, diğer okuyucuların ve kullanıcıların da ilgisini çekeceğini bildiğiniz bir blog yazısı veya makalesine ilham verebilir.

Taktik 5 – Anahtar Kelimeleri Bul

Sohbet transkriptleri, web sitenizi tanıtmak için yeni yollar düşündüğünüzde yardımcı olabilecek değerli bir ton ton içerir.

Sohbet içeriğine bağlı olarak, siteniz için daha fazla tanıtım ve ilgi oluşturmak için farklı anahtar kelimeler düşünebilirsiniz.

Taktik 6 – Transkripti İspat Et

Sohbet belgelerinin bir arşivini kaydetmek de çok farklı amaçlara hizmet edebileceğinden harika bir fikir olabilir. Bu kanıtları ileride araştırma, yasal nedenler veya referans materyal olarak kullanmak isteyebilirsiniz.

Taktik 7 – Kitlenizi Etkileyin

Son olarak, kitlenizle daha iyi etkileşim kurmak için sohbet transkriptlerini de kullanabilirsiniz.

Web sitenize bir sohbet dosyası koyduğunuzda, sohbete katılmayan diğer kullanıcılar güncellenmiş durumda kalabilir. Transkriptler haber veya web sitesi değişiklikleri gibi değerli bilgiler içerebilir.

Orijinal sohbete katılmadıkları halde kullanıcılar daha fazla bağlı hissedebilirler. Webmaster’ın diğer kullanıcılarla etkileşimde bulunduğunu görerek, webmaster’ın ne kadar umursadığı konusunda daha iyi bir fikir sahibi olabilirler.

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

WordPress Üyeleri Eklentisine Bir Sohbet Odasını Nasıl Entegre ...

Mobil grup sohbet temasını şekillendirmek için 8 CSS hilesi CSS'yi ...

Daha Gizliliğe mi ihtiyacınız var Bir Grup Sohbetinden Özel Sohbet Odasına ...


YORUMBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?