Nerden Nereye… Sohbet siteleri gelişimi

Sohbet sitesi duyduğumuz vakit ilk kelime Mırc olurdu. Belki de o zamanların bir Facebook, bir Twitter’ı gibi bir yeri vardı ve oldukça yaygındı. Herkes için ortak bir platform olmuştur.

Vazgeçilmez sohbet siteleri

Eskiden çoğu kişinin bilgisayarlarında bulunan Mırc uygulaması ve buna benzeyen sohbet programları da kullanıcı sayısına göre kuruluydu. O zamanlar tabi bilgisayarlarda herkesin evinde yok evden doğru internet kafelere akın ederdik. Genelde iki şey yapılırdı ya oyun oynamak ya da Sohbet sitelerine girerek eğlence ve arkadaşlık amaçlı vakit geçirmekteydik. Arkadaşlıklarda sohbet sitelerinden çok yaygındı. Geneli gidici oldu gerçi. Zamanla internet aldı başını gitti bunu fırsat bilen dahi siberciler Facebook, Google derken ardı arkası bitmeyen sosyal medya platformları kurulmaya başlandı. Bazı kurulan platformlar, Twitter, Foursquare, Instagram ve şuan belki de her telefonda var olan Whatsapp…

Gelişen internet bizleri de kendine öyle bir çekti ki artık günde bakmadığımız dakika bırakmadı. Facebook, instagramsız bir gün garipsenir oldu. Ah ah nerde o sohbet siteleri dememekteyiz. Nedeniyse son yıllarda sohbet siteleri de kendini çok geliştirdi. Sağladığı imkanlar ile insanlar vakitlerini güzelce geçirebilmektedir. Şık tasarımları ve kullanım kolaylığı ile kullanıcılara değer vermektedir. Mobil kullanım özelliği de oldukça yaygındır.

Şimdi de Mobil sohbet uygulamaları

En iyi örnek şuan kullanmakta olduğunuz sitemiz diyebiliriz. Sizler için kurduğumuz sitede tek amacımız eğlenceli ve bilgi dolu bir ortam yaratarak siz değerli kullanıcılarımızı memnun etmek. Kimlere girecek ki diye düşünmeyin kesinlikle. Çok fazla kullanıcıya ulaşmakta ve girişler herkes tarafından kolayca yapılmaktadır. Nickname belirleyerek kolayca giriş yaparken, üyelik gibi sizleri meşgul edecek bilgiler istenmeyecek. Giriş yaptıktan sonra size uygun olan odayı seçip o kategorideki kişiler ile sohbete başlayabilir ortak ilgi alanlarınızdan bahsedebilirsiniz. Bunun dışında istediğiniz bir kategoride konuşarak eğlenebilir yeni bilgi ve bakış açıları kazanabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse sizin yaşadığınız ili belirleyerek o ildeki kişiler ile sohbet ederek arkadaşlıklarınızı iletebilirsiniz. Daha birçok kategori ile sizler için en uygun sohbet ortamını yaratabilirsiniz. Bütün kategorilerde mobil sohbet desteği bulunmaktadır. Doğal olarak akıllı telefonlar yaygınlaşması ve sosyal medyalarında telefonlardan kullanılıyor olması, mobil uyumluluğu da peşinde getirmektedir. Sizlerde android ve ios işletim sistemindeki cihazlarınızdan bağlanarak konuşmalara dâhil olabilirsiniz.

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Sohbet Özelleştirme - Her Sohbet Oda Benzersiz olun! Çevrimiçi sohbetler ve ...

Güvenli Sohbet Odası, aslında ne demektir? Sohbet güvenliği şu anda sıcak ...

Katıştırılmış Grup Sohbetiyle Fark Bulma Bugün grup sohbet seçeneklerine ...


YORUMBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?