Sağlıklı olmak için yemeniz gereken bazı besinler

sağlıklı gıdalar

Bütçenizi etkilemeden kolay yoldan sağlıklı bir yaşama sahip olabilmek ve doğru yollar ile kilolarınızdan kurtulabilmek hiç de zor değil. Sizler için aşağı da listelediğimiz bazı besinler ile hem sağlıklı hem de vücutlarınızda detox etkileri oluşturacak sağlıklı kilo verdirici gıdalar tüketmiş olacaksınız.

Hindistan Cevizi Yağı

Hiç aklınıza bir yağ türünün kilo vermenize yağlarınızı yakabileceğiniz geldi miydi? Evet, tahminen gelmemiştir, eğer sağlıklı yağ alıyorsanız bunlar kilo almanıza yol açmaz. Aldığınız yiyeceklerin bir kısmını sindirim sisteminiz sindiremiyorsa ondan kalan kısımları yağ olarak bir yerde depolar. Bu önermekte olduğumuz Hindistan cevizi yağı ise vücutta bütünüyle sindirilen yağ çeşididir. Bu şu demek oluyor hızla çalışmakta olan bir metabolizma, sağlıklı bir vücut demektir. Bu yağı karın bölgelerinizdeki yağlardan kurtulmak için kullanmaktaysanız ek olarak kenevir tohumları, avokado ve balık yağı da bol bol tüketmelisiniz.

Yaban Mersini

Yaban mersini içerisinde antioksidanlar, potasyumlar, C vitaminleri ve lifler ile dolu olup ülkemizce bol bol bulunur. Kalp ve kanser risklerini azaltırken tüm vücudumuz için gerekli olan maddeleri bir arada bulundurma özelliğine de sahip. Sindirim sisteminizi hızlandırmakla kalmayıp bağışıklık sisteminizi de güçlendirir. Oldukça düşük kalorisiyle yapacağınız diyetlerde kullanabilir ve tokluk hissi yaratır.

Elma Sirkesi

Çok fazla probiyotik özelliğe sahip olan elma sirkeleri iyileştirebilen asidik özelliklere sahip olduğu için vücudumuzda detoks etkileri göstermektedir. Aynı zamanda asit ve baz dengesini korumaktadır. Gün içerisinde en az yarım kahve fincanı kadar elma sirkesi tüketirseniz hem metabolizmanızı hızlandırırsınız hem de vücudunuzda birikmiş toksinleri dışarı atarsınız.

Yeşil Yapraklı Sebzeler

Sürekli sebze ye diyen büyükleriniz boşuna demiyor bir sebebi var elbette. Bol bol klorofil içermekte olan lahana, pazı ve ıspanak gibi sebze türleri vücudumuzda alkalize edebilen bir etki göstermektedir. Bu şekilde sindirim çok daha hızlanır ve kanda bulunan oksijen çok daha fazla vücutta dolaşır. Sağlıklı olarak fazla kilolarınızdan kurtulacaksanız, vücutta gerekmekte olan bütün mineral ve vitamini sebzeler aracılığı ile doğal yollarla almanız gereklidir. Aç kalmak kesinlikle zayıflamak demek değildir.

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Web Sitesi İletişim için HTML Sohbet Oda Servisi İletişim, günlük ...

Neden Online Radyo İzleyicisi Dinle ve Sohbet Etmek İstiyor? Gösterişli ...

Yayıncılar Canlı Radyo Sohbet Odasını Gömmek İçin Motivasyon Bir radyo ...


YORUMBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?