Sanal Sohbetin A, B, C’si…

Sanal Sohbetin A, B, C’si…

Sanal Sohbetin A, B, C’si…

Kullanıldığı ilk andan itibaren insanların sohbet sitelerine girme amaçları her zaman merak edilen ve üzerinde durulan konulardan biridir. Dünya üzerinde herkes sohbet odaları vasıtasıyla sadece rumuzlarını görebildikleri çok farklı kişilerle kolaylıkla iletişim kurabiliyorken, aslına bakılırsa hepsinin chat sitelerine girme amaçları birbirinden farklı özellikler taşımaktadır.

İnsanların herhangi bir ilişkisi olsun olmasın, çoğu zaman adını koyamadıkları farklı bir şeyler yaşama arzuları onları chat odalarına çekmektedir.

Sanal alem ilişkileri özellikle dışarıdan bakıldığında farklı ve büyülü yapısıyla her zaman ilgi uyandırmayı başarmaktadır.

Biten ilişkilerin hemen ardından kişiler deşarj olma durumu yaşamak ve farklı kişilerle tanışabilmek için öncelikli olarak sanal sohbet fırsatı aramaktadırlar.

Sadece ilişki konusunda da değil, gerçek yaşamlarında herhangi bir olumsuzlukla karşı karşıya kalan insanlar, en ufak bir sıkıntıda muhabbet büyüsüne kapılıp yeni yüzler ve yeni karakterler tanımak için muhabbet sohbet sitelerini bir araç olarak kullanmaktan çekinmezler.

Her şeye rağmen kişilerin sanal dünyada rumuzları haricinde hiçbir özelliklerinin belli olmaması kişileri içine çeken en büyük etkenlerden biridir.

Evli bireyler başta olmak üzere, eşlerinden ve sevgililerinden yeterli ilgiyi göremeyenler, bunun eksikliğini chat odalarına girerek atmak istemektedirler.

Yapılan araştırmalar evli bireylerin kendilerine bile itiraf edemedikleri ilgiyle ve maddi durumla alakalı problemlerin nispeten artması durumunda chat sitesi kullanarak yeni kişilerle tanışabilme ve bu sayede deşarj olabilme durumunda olduklarını ortaya koymuştur.

Bunun yanında kişilerin ilişkilerinde duyamadıkları güzel sözleri ve ilgiyi sanal dünyada karşı cinsten duymaları da bu ilişkileri sürdürmelerinin yolunu açmaktadır.

Kişiler sohbet esnasında karşı tarafın sadece rumuzlarını görebildikleri için, duyulan aşırı merak duygusu ve hayallerde yaşatılan figür, bu tarz muhabbeti her daim çekici kılmaktadır. Ancak bu görüşmelerin gerçek hayata taşındığı durumlarda duyulan hayal kırıklığı sayısı da az değildir.

Ne yapılmalı?

Öncelikle muhabbet sitelerinin gerçek dünya olmadığı akıldan çıkarılmamalı, bu dünya içerisinde her türlü insana rastlanılabileceği akıldan çıkarılmamalıdır. Bu nedenle olabildiğince seçici davranmak çok önemlidir. Zaten bundan sonra hisler kişileri gidilmesi gereken yola kolaylıkla götürecektir.

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Sohbet Özelleştirme - Her Sohbet Oda Benzersiz olun! Çevrimiçi sohbetler ve ...

Güvenli Sohbet Odası, aslında ne demektir? Sohbet güvenliği şu anda sıcak ...

Katıştırılmış Grup Sohbetiyle Fark Bulma Bugün grup sohbet seçeneklerine ...


YORUMBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?