Senin Sohbet Emojin Hangisi

Senin Sohbet Emojin Hangisi?

Sohbet siteleri içerisinde en çok kullanılan araçlardan biri emojilerdir. Emojiler, Türkçe adı ile ifadeler demektir. Sohbet ederken kullanmış olduğumuz bu emojiler, cep telefonumuzda mesajlaşırken kullandığımız emojilere fazlasıyla benzemektedir. Sohbet ederken kullandığımız emojiler sayesinde, duygularımızı daha iyi belli edebiliriz. Örneğin, bir konuyu anlatırken üzgünsek, somurtan bir emoji koyabilir ve bu konuda oldukça üzüldüğümüzü gösterebiliriz. Karşı tarafın anlattıklarına karşı kayıtsız kalmamak adına kullanılan emojiler sayesinde, sohbet daha canlı olmaktadır. Gülmekten kırıp geçirdiğimizde karşımızdaki insanın gülücük ifadesi atması bize kendimizi oldukça iyi hissettirecektir. Sohbet siteleri içerisinde yer alan bu emoji kullanımları sayesinde karşınızdaki insanla daha yakın ve daha samimi bir bağ kurmanız sağlanacaktır.

Nasıl Emoji Kullanılır?

Sohbet ederken emoji kullanmak isteyen kişilerin yapması gereken, sohbet emojilerinin kodlarını bilmektedir. Örneğin sohbet odası içerisinde çok güldüğünüz bir konuşma olursa gülücük ifadesi yollamak istiyorsanız klavyeden “ J veya 😀 “ tuşlarına basmanız gerekecektir. Bu sayede karşı tarafa güldüğünüzü belli edebilirsiniz. Eğer çok üzücü bir konu hakkında konuşuyorsanızsohbet sırasında klavye üzerinden “ L veya :’(“ tuşlarına basabilirsiniz. Bu sayede oldukça üzüldüğünüzü karşı tarafa yansıtmış olursunuz. Eğer kodları ezberlemek istemiyorsanız, her konuşma alanın orada bir gülen yüz ifadesi bulunmaktadır. Bu ifadeye tıklayarak tüm emojilere ulaşabilirsiniz. Karşınızdaki bir bayan ise ona güller yollayabilirsiniz, futbol hakkında konuşuyorsanız, futbol topu yollayabilir ve konuşmayı daha canlı bir hale getirebilirsiniz.

Chatlaf Sohbet Emojileri

Facebook’un en bilindik özelliği Messenger uygulamasıdır. Messenger bir mesaj uygulamasıdır ve karşınızdaki kişi ile görüntülü sohbet edebilir ve anlık mesajlaşarak sohbet edebilirsiniz. Sohbet sitelerinin kullanımı da tıpkı Facebook Messenger kullanımına benzer. Chatlaf sohbet sitesinden de görüntülü sohbet bağlantısı kurabilir ve konuşmanız sırasında emoji kullanarak sohbetinizi daha canlı tutabilirsiniz. Chatlaf sohbet emojileri birbirinden farklıdır. Yaratıcı ve ilginç emojiler ile sohbetinizi her an canlı tutmanız sağlanacaktır. Ayrıca Chatlaf sohbet sitesi ücretsizdir. Yazıştığınız hiçbir dakika için ücret ödemeyecek ve görüntülü sohbet bağlantısı kurmak için sizlerden ücret talep edilmeyecektir. Ücretsiz ve kaliteli bir sohbet için Chatlaf’ı tercih etmelisiniz.

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Sohbet Özelleştirme - Her Sohbet Oda Benzersiz olun! Çevrimiçi sohbetler ve ...

Güvenli Sohbet Odası, aslında ne demektir? Sohbet güvenliği şu anda sıcak ...

Katıştırılmış Grup Sohbetiyle Fark Bulma Bugün grup sohbet seçeneklerine ...


YORUMBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?