Sınırsız Sohbet, Sınırsız Chat

Sınırsız Sohbet, Sınırsız Chat

sınırsız sohbet.png

İnsanlar için chat yapmak bir sosyalleşme aracı olarak görüldüğü kadar aynı zamanda da bir eğlence aracı olmayı sürdürmektedir. Kişiler internet kullanmaya başladıkları ilk zamandan beri, diğer internet aktiviteleri için harcadıkları zamanın tamamını sohbet etmek ve sosyal medya kullanarak harcamaktadırlar. Daha önceleri Mirc denen sosyal portal sayesinde başlayan sohbet koşuşturması zaman içinde ICQ ve Msn Messenger kullanımlarıyla devam etmiş, sohbet siteleri ise bu sürecin tamamında yer almayı başarmıştır. Önceden chat siteleri aracılığıyla başlayan sanal sohbet ve tanışmalar Msn Messenger üzerinden daha çok ilişki boyutuna geçerek devam etmiş, şu anda ise Msn Messneger’ın sohbet konusundaki yerini ise sosyal medya almış durumdadır. Facebook ve Twitter denen uygulamalar halen çok sık kullanılmaya devam etse de, muhabbet sitelerinin kendine özgü çekiciliği ve yapısı her daim devam etmekle birlikte; internet yatırımcılarının bu sektöre olan yatırımları da hız kesmeden devam etmektedir.

Peki ya sosyal medya?

İnsanların sadece rumuzunu görebildikleri yeni kişilerle tanışma yanında, sosyal medya aracılığıyla herhangi bir kişinin gününün nasıl geçtiğini takip etmeleri de en sık yapılan internet faaliyetleri arasında yer almaktadır. Sohbet odaları yeni kişileri keşfetmenin, her türlü konu hakkında sohbet etme ve bu sayede deşarj olmanın önemli bir yoludur. Hatta ciddi bir ilişkiye giden çok önemli adımlar da sosyal medya aracılığıyla olmaktadır. Muhabbet sohbet siteleri tanışma, sosyal medya ise paylaşma aracıdır.

Chat yaparken nelere dikkat edilmeli:

sınırsız chat

Yapılan araştırmalar internet üzerindeki sohbet odaları kullanıcılarının %70’e yakın bir kısmının erkek olduğunu ortaya koymuştur. Bu nedenle karşı cins için farkındalık yaratmak isteyen erkeklerin işlerinin bir hayli zor olduğu kesindir. Bunun yanında karşı cinsle konuşma başlamak, tanışmak ya da bunu ilerletmenin çok zor olduğu da bir gerçektir.

Bu siteleri kullanan insanların toplumun her kesiminden insanlar olabileceği unutulmamalıBu nedenle kişilere güvenme konusunda dikkat edilmeli

Kendi zevklerine ve hobilerine uygun kişiler aranmalı

Tam anlamıyla bir güven oluşmadan görüntülü arama ya da sosyal medya hesaplarının paylaşıma girilmemelidir.

 

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Sohbet Özelleştirme - Her Sohbet Oda Benzersiz olun! Çevrimiçi sohbetler ve ...

Güvenli Sohbet Odası, aslında ne demektir? Sohbet güvenliği şu anda sıcak ...

Katıştırılmış Grup Sohbetiyle Fark Bulma Bugün grup sohbet seçeneklerine ...


YORUMBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?