Sitenize Barındırılan Sohbet Oda Kullanmanın 3 Sebebi

Sitenize Barındırılan Sohbet Oda Kullanmanın 3 Sebebi

Yıllar geçtikçe, web sitelerinin yöneticilerinin sohbet odalarını kullanma biçimi gelişti. Geçmişte, bir webmaster’ın müşterinin web sitesine sohbet odası yazılımı yüklemesi yaygın bir durumdu. Bu, sohbet odasını indirirken, yapılandırırken, kurarken ve bakım yaparken içeriyordu.

Şimdi, daha iyi ve daha basit çözümler var! Barındırılan bir sohbet odası hizmetini kullanma (cloud computing sohbet odası) bugünlerde çok daha tipiktir.

Neden değişim?

Sohbet yazılımı potansiyel olarak web yöneticileri için büyük bir baş ağrısı olabilir, bu da web sitesinde işinize zarar verebilecek derecede sorunlar yaratır.

Vaka Analizi: Web Yöneticisi İçin Gerçek Hayat Korku Hikayesi

Bu, web sitemizde bir sohbet yazılımı kullanan müşterilerimizden birinin e-postasıdır.

Canlı bir sohbet olayı sırasında sohbetin durdurulması, potansiyel olarak müşterilerin ve şirketlerin kaybedilmesine neden oldu. Onun sözleri şöyledir:

Bir sohbet odasında yazılım komut dosyası yükledim ve 2 saatlik bir yayın için kullandım.
Sohbette 6 kişi vardı ve toplam 20 mesaj
değişti.

Kısa sürede,
sohbet işlevi dakikada 20.000 sorgu oluşturduğunu
ve sunucunun tüm sistem kaynaklarını kullandığını söylediğinden barındırma şirketim tüm sitemi indirdi . Ayrıca,
beti nasıl kaldırılacağı bana açık değildi ve
düzeltmek için geliştiricimden almak zorundaydım .

Bunun sana ya da işine dönüştüğünü hayal edebiliyor musun? Ne kadar profesyonelce! Sohbet odaları bulunan küçük bir hıçkırık itibarınıza ciddi şekilde zarar verebilir.

Peki bu nasıl engellenmiş olabilir? Aşağıda bunun nasıl olduğunu tartışacağız ve web sitenizde sohbet odası betik yazılımı yerine bulutta barındırılan bir sohbet odası hizmeti kullanmak daha akıllıca olacak üç nedenden dolayı.

Hosting Şirketleri Sohbet Odaları Yazılımı Olmadan Web Siteleri Tercih Ediyor

Hosting şirketleri sohbet odası yazılımından hoşlanmazlar. Nedenini anlamak için, önce bir barındırma şirketinin ne yaptığını anladığımızdan emin olalım.

barındırılan sohbet odası servisi

Tüm web siteleri, bir hosting şirketi tarafından kontrol edilen bir sunucuya kurulur. Genel olarak, barındırma şirketleri bir sunucuda mümkün olduğunca çok sayıda site kurmak ister. Yalnızca 1 CPU sunucusuna sahip küçük bir sunucu makinesi bile potansiyel olarak 2.000’in üzerinde web sitesini barındırabilir.

Bulkier web siteleri daha fazla alan ve bellek almaktadır. Bir web sitesinde sohbet odası yazılımını kullanmak, çok ağır bir CPU ve bellek tüketicisidir. Bu, sunucunun bir web sitesinin düzgün çalışıp çalışmadığından emin olmak için kaynaklarının daha fazlasını ayırması gerektiği anlamına gelir.

Yukarıdaki gerçek hayat örneğinde olduğu gibi, bir web sitesinde bulunan bir sohbet odasında, kullandığı tüm sunucu kaynakları nedeniyle tüm sunucu yavaşlatılabilir. Bu, 2.000 web sitesinin yalnızca küçük bir sohbet odasından dolayı düşebileceği anlamına geliyor.

mmmm … ..

Buna karşılık, profesyonelce barındırılan bir sohbet odası hizmeti kullanmak bu sorunları önler. Sohbet odası aslında sitenizden ayrı olarak çalıştırıldığı için, web siteniz ve sunucunuzdaki tüm web siteleri etkin bir şekilde çalışmaya devam edebilir.

Yukarıdakilere aynı hatayı yapmayın! Sohbet odası yazılımı, sizin için, işinizde ve sunucunuzdaki diğer tüm web sitelerinde sorunlara neden olabilir.

Barındırılan sohbet odasının fiyatlandırması Chat Odaları Yazılımı vs

Sohbet odası yazılımını kullanma maliyetini hesaplarken, tüm çevresel maliyetleri de hesaba katmanız önemlidir.

Birincisi, chatroom komut dosyası yazılımı muhtemelen pahalı olacaktır. Yazılımı çalıştırmak için uygun sunucu gereklidir. Trafiği yoğun olan bir sohbet odasında kesinlikle en az 4 CPU ve 16 GB bellek içeren daha güçlü bir sunucuya ihtiyacınız olacaktır.

Başka bir seçenek de birkaç paralel sunucu kullanmaktır. Her iki durumda da, bu pahalıya kolayca kapılabilir.

Sohbet odası yazılımını çalıştırmanın maliyetinin ötesinde, birisinin de yazılımı yüklemesi ve bakım yapması gerekir. Bu, doğru yapılandırıldığından emin olmayı ve ortaya çıkabilecek herhangi bir arıza ile uğraşmayı içerir.

Yükleme işlemi karmaşık olabileceğinden, bu işlem çok zaman alıcı olabilir. Başlangıçta iyi bir fikir gibi görünse de, bir sohbet odasının kullanılması gerçek bir acıya dönüşebilir.

Peki, daha fazla sohbete izin vermek için sunucunuzu yükseltmeniz gerekiyorsa ne olacak?

Bu, web yöneticinizden yeni bir sunucu yapılandırması, mevcut yazılımı taşıması ve temelde yeni bir yükleme yapılması gerekecektir. Web sorumluları, bir küçük sunucudan başka bir büyük sunucuya geçmek her zaman (her zaman) bir sorundur.

Tersine, barındırılan bir sohbet odası servisini kullanmak gerçekten çok basit, çünkü web sitenize kolayca entegre edilebilirler. HTML’ye biraz kod ekleyin, işiniz bitti!

Sohbet Yazılımı Web Sitenizi Sluggish Yapabilir

Web sitenize sohbet odası yazılımı yüklediğinizde, sohbet edenlerin konuşmak için makine (sunucu) kaynaklarını kullanmaları gerekir (örn. Bellek ve CPU). Web sitenizi veya veritabanınızı çalıştırmak için kullanılan tüm kaynaklar, sohbet odasının düzgün çalıştığından emin olmak için biraz daha inceltilmelidir.

Bu neden önemlidir?

Sohbet odası çok yüklü ise, hangisi kolay olabilir, sohbetin çalışmaya devam etmesini sağlamak için daha fazla kaynak kullanılmalıdır. Bu, web sitenizin diğer bölümlerinin daha yavaş çalışacağı anlamına gelir.

barındırılan vs yazılım

Sohbet yazılımı genellikle çok sağlam değildir. Bir web sitesinde iş yükünü yaymaya yardımcı olan yük dengeleyici, genellikle yoğun sohbet trafiğinde bir sorun teşkil edebilecek sohbet odası yazılımına dahil değildir.

Başka bir olumsuzluk, sohbet yazılımının, konuşma transkriptlerini yedeklemek veya saklamanın herhangi bir yol sunamayacağını, ki bu da sinir bozucu olabilir. Her zaman veritabanından yapabilirsiniz, ancak hey, gerçekten bu şekilde almak istiyor musunuz?

Karşılaştırmak için, profesyonel olarak barındırılan bir sohbet odası servisi web sitenizin kaynaklarını paylaşmaz. Bu, tüm işlemci, bellek ve bant genişliği, web sitenizin diğer bölümleri arasında hızla çalışmasını ve herhangi bir hıçkırık olmadan dağıtılabileceği anlamına gelir.

Esasen, barındırılan bir sohbet odası web sitenizden tamamen ayrı olarak çalıştırılır. Bu, bir sohbet odası yazılımı kullanarak karşılaşabileceğiniz tüm sorunları önler.

Ayrı olsa da barındırılan bir sohbet odası web sitenize sorunsuz bir şekilde dahil edilebilir. Sohbet odasının stilini ve hissiyatını, sitenizin tasarımı ve estetiği ile mükemmel şekilde uyacak şekilde özelleştirebilirsiniz.

Maliyet etkinliğini, kullanım kolaylığını ve özelleştirilmiş tasarım seçeneklerini göz önünde bulundurarak, profesyonel olarak barındırılan bir sohbet odası hizmeti dışında bir sohbet odası çözümü seçmeyi hayal etmek zor. Şimdi dene!

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Sohbet Özelleştirme - Her Sohbet Oda Benzersiz olun! Çevrimiçi sohbetler ve ...

Güvenli Sohbet Odası, aslında ne demektir? Sohbet güvenliği şu anda sıcak ...

Katıştırılmış Grup Sohbetiyle Fark Bulma Bugün grup sohbet seçeneklerine ...


YORUMBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?