Sohbet Karşılaştır, Grup Sohbet Canlı Sohbet ve Sohbet Odası arasındaki fark

Sohbet Karşılaştır, Grup Sohbet Canlı Sohbet ve Sohbet Odası arasındaki fark,

Aynı konuda birden fazla e-posta aldıktan sonra? sohbet yazılımı vs grup sohbeti vs canlı sohbet odası vs sohbet odası arasındaki farkı açıklamak istiyoruz. Biraz daha ayrıntılandırmaya karar verdik.

Merriam-Webster Sözlük’ye göre, sohbet “sıradan biriyle konuşmak” ve “sohbet odasında ileri geri mesajlar göndererek İnternet üzerinden konuşmak” olarak tanımlanır.

Sohbet arenasındaki farklı seçenekleri anlamaya çalışalım mı?

Bu bir terminoloji meselesi ama çok daha fazlası. Örneğin, sosyal medya kimlik bilgilerinizi kullanarak oturum açmanıza izin veren genel bir sohbet odasına ihtiyacınız varsa, özel bir oda gereksinimleriniz için uygun olmayacaktır.

Özel ve umumi odalar için ChatLaf sohbet

Sohbet hakkında konuşalım, sonraki 3 seçenek arasındaki fark
A – Grup Sohbet
B – Canlı Sohbet
C – Sohbet Odası

Unutmayın, bunların her biri iki biçimde gösterilebilir, sohbet yazılımı veya sohbet servisi.
Temel fark sunucularınızdan CPU, bellek ve diğer kaynakları kullanarak bir sohbet yazılımının sunucunuza kurulacağıdır. Bir sohbet hizmeti, web sitenizde gösterilecek ancak sohbet kaynaklarının tedarikçisini tüketen bir sohbet (örneğin, sunucu performansınızı etkilemez).

Haydi başlayalım

Bilgisayar Sisteminde Sohbetin Evrimi

Diğer insanla iletişim kurma gereksinimlerimiz, 1970’lerde UNIX olan ilk bilgisayar işletim sistemi ile birlikte oluşturulacak bir sohbet sistemi başlatmıştı. Talk programı, kullanıcıların birbirleriyle kullanıcı adlarını KİM olarak kullanarak iletişim kurmalarını sağlamak için UNIX sistemine yerleştirildi. Talk programı yalnızca bire bir sohbet etmenizi sağlar.

İlk çok kullanıcılı ve sohbet odası, Talkomatic adlı bir programdır. Program 1973 yılında Doug Brown ve Illinois Üniversitesi’nden David Wolley tarafından Üniversitenin öğrenme sistemi için destek araçları olarak ilk kez icat edildi.

Günlük İnternet hayatımızda sohbet çok yaygındır. Artık birçok farklı sohbet programı kullanıyor ve dünyanın dört bir yanındaki insanlarla bağlantı kuruyoruz, çünkü bir sohbet programı sohbet, UNIX sistemindeki ilk konuşma programından bu yana çok ilerlemiş durumda.

1. Sohbet, Anında Mesajlaşma ve SMS

Sohbet programı ile çok kullanışlıyız. Bir iletişim sistemi geliştikçe sohbet programı da gelişti. Tanımaya göre sohbet edin PC Magazine, yerel ağdaki (LAN) veya İnternet üzerindeki iki veya daha fazla kullanıcı arasındaki klavye aracılığıyla gerçek zamanlı bir iletişimdir.

Webopedia, çevrimiçi teknoloji sözlüğü sohbeti de PC Magazine ile aynı tanım olarak tanımlıyor: bilgisayar aracılığıyla iki kullanıcı arasında gerçek zamanlı bir iletişim. Bir sohbet başladıktan sonra, ya kullanıcı ya klavyeye yazarak metin girebilir ve girilen metin diğer kullanıcının monitöründe görünür.

Çoğu sohbet sistemi günümüzde kullanıcıların bir sohbet odasına girmek ve halihazırda odada olan diğer insanlarla sohbet etmek için sisteme giriş yapmalarını sağlar. Sohbet odasındaki herkes mesajını başkalarına gönderebileceğinden çok yönlü bir sohbet odasına izin verir.

Sohbet ile ilgili olarak farklı bir terim mevcut, ancak aslında aynı anlamına geliyor. Anlık Mesajlaşma terimi çoğunlukla sohbetten ayrılır ancak anlık ileti aslında bir sohbet halindedir. Sohbet ve anında mesajlaşma arasındaki fark, sohbetin bire bir sohbete odaklanacak şekilde yapıldığıdır.

Mobil bir uygulamada, şu anda çok fazla anında mesajlaşma uygulaması var. Cep telefonu teknolojisinde ilk anında mesajlaşma uygulaması SMS’dir. Bu teknoloji daha sonra mobil sohbet uygulamalarında daha gelişmiş bir teknolojiye dönüşür. Akıllı telefon, 2010 yılında bilgisayar sektöründe devrim yarattığından, SMS’in yerine anlık ileti uygulaması çeşitliliği getirildi.

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Sohbet Özelleştirme - Her Sohbet Oda Benzersiz olun! Çevrimiçi sohbetler ve ...

Güvenli Sohbet Odası, aslında ne demektir? Sohbet güvenliği şu anda sıcak ...

Katıştırılmış Grup Sohbetiyle Fark Bulma Bugün grup sohbet seçeneklerine ...


YORUMBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?