Sohbet Odalarında Güvenle Sohbet Ediniz

Sohbet Odalarında Güvenle Sohbet Ediniz

 

Yani bugünlerde eğilim Metin sohbet içinde çevrimiçi sohbet odaları çok olduğu ünlü ve en gençler kullanmak çevrimiçi sohbet odaları boş geçirmek için zaman . Ayrıca, farklı kültürlerle dünyadaki insanlarla sosyalleşmek için iyi bir yoldur . Çok utangaç olan gençler , bu sohbet odalarını kullanarak sosyalleşmek için ihtiyaçlarını yerine getirebilirler . Ancak , birisi bu çevrimiçi sohbet odalarını kullanırken, kısa sohbetlerde her zaman akılda tutulmesi gereken birkaç önemli nokta vardır . Bu sohbet odalarında güvenli bir şekilde sohbet etmek için takip edilmesi gereken birkaç ipucu ve kural vardır .

güvenli sohbet

Kural # 1 – Kimliğinizi hiçbir zaman açığa vurmayın

Online sohbet metin zaman o zamanın geldiğini en önemli güvenlik kuralı hatırlamak sohbet ile yabancılarla çevrimiçi bir sonuçta unutabilirsin kişinin diğer tarafta sohbet ancak bir yabancı ve o kişiyle bağlanmış ne kadar olursa olsun, Halen zarar verebilecek ve sizi birçok olası şekilde tehdit edebilecek bir yabancı kalır . Ne kadar rahat ederseniz edin, asla kimliğinizi ortaya çıkarmayın ; bu, bu çevrimiçi sohbet odalarındaki herhangi bir ücret karşılığında kişisel adresinizi , tam adınızı, telefon numaranızı veya kendiniz hakkındaki diğer ayrıntıları yabancıya söylememeniz anlamına gelir .

Kural # 2 – Güvenli bir sohbet odası kullanın

Sohbet odaları farklı şekil ve boyutlarda gelir . Bazı sohbet odaları, herkes için özgürdür; diğerleri ise, izlenmesi gereken özel kural ve davranış kurallarına sahiptir. Size uygun bir sohbet odasına girdiğinizden emin olun. Çocukların yetişkinlerle sohbet edebilecekleri bir yeri yok . Sohbet odasındaki uygunsuz içeriği filtreleyerek ek güvenlik sağlayabilecek bir moderatörlü bir sohbet odasını bulun

güvenli sohbet

Kural # 3 – Ebeveynler, çocuğunuz için sohbet güvenlik kuralları belirler

Çocuklar genelde yırtıcıların hedefi olurlar, çünkü çocuklar genellikle çok güveniyorlar. Çocuklarınızın önemli online sohbet güvenlik kurallarını öğretin . Kullanıcının çevrimiçi sahip konuşmaları ve onlar insanlara türleri hakkında çocuklara konuşmak emin olun sohbet ile. Çocuklarınızın yaşına uygun sohbet odalarında olduğundan emin olun ve kendilerine sorulan bir soru ya da aldıkları bir mesaj hakkında rahatsız olmazlarsa, çocuklarınızı size gelmeye teşvik edin . Çoğu zaman sadece yabancılarla olan sohbetlere izin vermek yerine çocuğunuzun sizin ve tanıdıklarınızla sohbet etmesine izin vermek en iyisidir .

güvenli sohbet

Kural # 4 – Asla fazla rahat olmayın

Teens bugünlerde kimse onlar rahat olsun eğilimindedir Metin sohbet uzun süre ile zaman içinde çevrimiçi sohbet odaları . Her zaman bir şey unutmayın, dünyanın kötü insanlarla dolu olduğunu ve herhangi bir sohbet odasında ekranın diğer tarafındaki kişi sizin için tehdit oluşturabilir . Dolayısıyla, hiçbir kişisel bilgiyi herhangi bir maliyetle açıklamamalısınız.

Kural # 5 – Bir güvenlik duvarı güvenliği yükleyin

Eğer bir olduğundan emin olun duvarı güvenlik sistemi için kullandıkları cihaza takılı rastgele sohbet Eğer bunlardan bir virüs elde edebilirsiniz oldukça mümkündür çünkü sohbet odaları olarak yabancı tür bu tür tehditleri poz eğilimindedir sohbet odaları . Bazen ücretsiz çevrimiçi sohbet odaları aracılığıyla bilgisayarınıza girebilecek bazı çok tehlikeli virüsler olabilir ve bilgisayarınız veya kullandığınız başka herhangi bir cihaz çok etkilenebilir. Bir güvenlik duvarına sahip olmak sizi böyle zararlara karşı korur.

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Sohbet Özelleştirme - Her Sohbet Oda Benzersiz olun! Çevrimiçi sohbetler ve ...

Güvenli Sohbet Odası, aslında ne demektir? Sohbet güvenliği şu anda sıcak ...

Katıştırılmış Grup Sohbetiyle Fark Bulma Bugün grup sohbet seçeneklerine ...


YORUMBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?