Sohbet SEO – Adım Adım Eğitimi

Sohbet SEO – Adım Adım Eğitimi

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) web siteleri oluşturmada (ve tabii ki sohbet odasına önde gelen kullanıcıların) önemli bir öğesi haline geldiğinde, kullanılan araçların daha sofistike hale gelmesi şaşırtıcı değil. İyi Sohbet SEO içeriği üretmek zordur; bu yüzden ChatLaf bunu daha da kolaylaştırıyor.

Müşterilerinize sunduğunuz içeriğe gelince, mükemmelliğin dışında hiçbir şey yapmayacaksınız. Sohbet odasından belirli bir konu hakkında yapılan konuşmadan daha fazla hedef alınacak hiçbir şey yoktur.

Bu benim sohbet odam için ne anlama geliyor?

Bu, Sohbet SEO öğreticisi, evet SEO sohbet odalarını kullanıyor demektir! Gerçek içerikle arama motoru listenizi iyileştirmenin harika bir yoludur. Çok kolay-sohbet odasını gömdükten sonra, yalnızca birkaç dakika sürdüğünde başlayabilirsiniz.

Adım 1
ChatLaf sohbetini gömmek için yapmanız gereken tek şey, servise üye olmak ve tercih ettiğiniz gömme seçeneğini belirtmektir. Kendi barındırılan siteniz, bir Facebook sohbetiniz veya hatta bir Wix widget’ınızın embed’i yoksa, bir Web sayfası embed, kayan bir katıştırma, ChatLaf sitesine bir URL arasında seçim yapabilirsiniz. Bu seçeneklerin çoğunun herhangi bir gelişim bilgisi gerektirmemesi. Bir kodu kopyalayıp onu istediğiniz yere yapıştırmak kadar basit.

2. Adım
Sohbetinizi tercih ettiğiniz yere ekledikten sonra kullanıcılarınızla konuşun. Bunu daha kolay hale getirmek için, ChatLaf sohbetinde hedefli anahtar kelimeler ve spam filtreleri de dahil olmak üzere konuşmanın yolda kalmasını sağlayan birkaç farklı SEO araçları bulunmaktadır .

Bunun güzel yanı, yöneticinin konuşmasını nereye istersen gitmesini sağlayabilmesidir. Ürününüzün veya hizmetinizin özellikleri hakkında konuşabilir, kullanıcı deneyimlerini sorabilir ve kullanıcılardan orijinal geri bildirim isteyebilirsiniz.

Görüşmenizden memnun olduğunuzda, dışa aktarmaya başlayabilirsiniz.

Sohbet SEO – Ama nasıl?

Adım 3
Öncelikle, istenmeyen metin sohbetini temizlemek için yönetici panelini kullanın. Belirli bir zaman veya tarih aralığında veya belli bir metin seçimine göre içeriğe filtre uygulama araçları bulunur. İsterseniz sadece her şeyi seçebilirsiniz. Arşiv bölümünde bunu yaptıktan sonra yapmanız gereken tek şey “HTML olarak Dışa Aktar” düğmesini tıklamaktır ve içeriğiniz İndirme klasörünüze girmeye hazırdır.

sohbet içeriğini dışa aktar

Adım 4
Bir sonraki adım, içeriği web sitenize yerleştirmektir. Zaten temiz HTML kodu olduğundan, yapmanız gereken tek şey, karşıdan yüklemenizdeki dosyanın dışına ve görünmesini istediğiniz web sitenize kopyalamaktır. Bunu yapmak için bir geliştirici olmanız gerekmez! HTML kodunu kopyalamak, kullandığınız herhangi bir web sitesi düzenleyicisinde yapabileceğiniz bir şeydir. Sadece vurgulayın ve Ctrl + C tuşlarına basın, ardından sitenize gitmek istediğinizde Ctrl + V tuşlarına basın.

Adım 5
Değişikliklerinizi kaydettikten sonra, web sitenizdeki sonuçları hemen kontrol edebilirsiniz – şimdi ChatLaf sohbet günlüğü ile iyileştirilmiştir. Elbette bunu düzenli olarak güncelleyebilirsiniz. Sohbetiniz canlıyken, bunu istediğiniz kadar yapabileceksiniz. Bu, web sitenizin içeriğine her zaman ekleyebileceğiniz ve güncelleyebileceğiniz anlamına gelir.

Bunun bana nasıl yardımı var?

Adım 6
Metni ekledikten sonra, arama motorları sizin için tüm ağır işi yapacaktır. Çok hedeflenen anahtar kelime sohbet bölümünü tarayacak ve sonuçlarda sıralamanızı artıracaklardır. Google, alakalı, anahtar kelime bakımından zengin ve orijinal bir içerik arar. Bu, ChatLaf sohbet günlüğünü bir T’ye açıklar.

Diğer Sohbet SEO öğeleriyle birleştirirseniz bu strateji daha da etkili olur, ancak Arama Motoru Optimizasyonu dünyasına yeniyseniz veya sadece rekabette bir bacak almak istiyorsanız bile bu teknik harika başlamak için bir yer.

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Sohbet Özelleştirme - Her Sohbet Oda Benzersiz olun! Çevrimiçi sohbetler ve ...

Güvenli Sohbet Odası, aslında ne demektir? Sohbet güvenliği şu anda sıcak ...

Katıştırılmış Grup Sohbetiyle Fark Bulma Bugün grup sohbet seçeneklerine ...


YORUMBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?