Sohbet Siteleri Kullanımları

Sohbet Siteleri Kullanımları

Sohbet Siteleri Kullanımları

Son 15 yılda gittikçe artan biçimde kullanılan sanal dünyada herhangi bir bilgiye ulaşma kolaylığı da gün geçtikçe atmaktadır. Muhabbet siteleri de çok farklı coğrafyalarda ve çok farklı tarzlarda kişilerle tanışmak için de çok pratik ve çok önemli araçlardır. Ancak dünyanın her noktasındaki kullanıcıların bulundukları bu siteler her tarzda ve her niyette kişilerin de bulundukları mekanlar olması sebebiyle zaman zaman bazı olumsuz durumlara da neden olabilmektedir. İnternetteki maddi veya manevi istismarların büyük bölümünün başlangıçlarının bu siteler oldukları bilinen bir gerçektir. Bu nedenle erkek olsun bayan olsun bu site kullanımlarında bazı kurallar koyulup, bu kurallara riayet edilebilmesi çok önemlidir.

Kişilerin günlük hayatlarında girdikleri ortamlara ve mekanlara nasıl dikkat ediyorlarsa, kullandıkları siteler konusunda da dikkatli olmaları ve kaliteli sitelere yönelmeleri gerekmektedir. Seçicilik bu konudaki anahtar kelime olmalıdır.

Özellikle erkek kullanıcılar için bu sitelerde oldukça fazla sayıda rakiplerinin bulunduğu düşünülürse monoton cümlelerden ve sürekli tekrardan arınan bir sohbet içinde olmaları gerekmektedir. Bu da ancak diğer kullanıcılara karşı farkındalık yaratmakla olur.

Bu farkındalık için, konuşulmak istenen kişi için atılan ilk mesajdan, konuşmanın son cümlesine kadar her türlü klişeden arınılmış olması gerekmektedir.

Chat siteleri kullanıcıları açısından en tehlikeli konu, kendilerini olduğundan farklı gösteren ve sohbet esnasında yalana çok sık başvuran kişilerin varlığıdır. Bu nedenle bu kişilere karşı dikkatli olunması ve söylenenlerin birçok açıdan irdelenmesi çok önemlidir.

Erkeklerin özgüvenlerinin kadınlardan daha yüksek olduğu kesindir. Bu nedenle özellikle ilk konuşmalarda erkeklerin bayanlara göre daha rahat davrandıkları görülmektedir. Ancak özgüven ve samimiyet ne kadar doğru orantılıysa da bunların sanal alemde bir süre sonra çok da önemli olmayacağı kesindir.

Kadınların davranış alışkanlıkları incelendiğinde, kadınların chat esnasında çok daha seçici oldukları ve fiziksel görünümden daha çok karşısındakilerin duygu ve düşüncelerine değer verdikleri görülmektedir. Kadınların özellikle erkekler konusunda zeka ve mizah aradıkları görülmektedir. Bu nedenle erkeklerin tersine gerçek hayat konusunda bu ilişkileri taşıyabilme gibi bir düşünceleri ilk etapta yoktur.

 

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Sohbet Özelleştirme - Her Sohbet Oda Benzersiz olun! Çevrimiçi sohbetler ve ...

Güvenli Sohbet Odası, aslında ne demektir? Sohbet güvenliği şu anda sıcak ...

Katıştırılmış Grup Sohbetiyle Fark Bulma Bugün grup sohbet seçeneklerine ...


YORUMBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?