Sohbet sitelerinin sosyal medya konumu

Sosyal medyanın konumu:

Sohbet siterinin Medya konumu
Sosyal medyada siber ilişki tanımlaması da yapılan karşılıklı ilişki kurma isteği sohbet odaları mantığından biraz daha değişik olarak ilerlemektedir. Genellikle ilişkilerin sohbet siteleri aracılığıyla başladığı görülmekte, sosyal medyada facebook, twitter vasıtasıyla ilerletilmeye çalıştığı görülmektedir. Sosyal medyadaki kullanıcı hesaplarında genel anlamda bireylerin fotoğraflarından yaşam şekillerine, arkadaşlarına kadar birçok detay yer aldığı için ilk etapta kişiler karşısındakiyle bu bilgileri paylaşmak istememektedirler. Bunun haricinde bu hesapları kullanan ve daha önceden birbirini tanıyan kişiler bu tarz sosyal paylaşım sitelerinde belki gerçek hayatta pek konuşma şansı bulamadığı kişilerle konuşma şansı bularak ilişkilerini daha da ilerletme fırsatı yakalayabilirler. Ancak bu durumda ilişkinin sanaldan çıktığı ve buna sanal ilişki adı verilemeyeceği de bir gerçektir.
Sanal ilişki neden tercih edilir, farklı noktaları nelerdir?
İnsanların sanal olarak kurdukları dostluk ya da gönül ilişkilerinde öncelikle çok daha rahat davrandıkları gerçektir. İnsanlar sadece aşk hayatlarında değil, özel hayatları ve iş hayatlarında dahi rahat davranamadıkları ve kendileri olamadıkları için bir çok fırsatı kaçırabilmektedirler. Bu nedenle bu kişiler için birbirini görmeden insanlarla konuşabilme durumunun bir şans olarak değerlendirilmesi mümkündür. Bunun yanında insanların kişisel yaşamlarında çok yakınlarına bile anlatamadığı en özel durumları bile hiç görmedikleri ve tanımadıkları insanlara anlatmaları daha kolaydır. İnsanların sanal alem olarak tabir edilen dünyada, kişilerin kişisel görünümleri ya da fiziksel özelliklerinden daha çok fikir ve düşüncelerine önem verdikleri belirlenmiştir. Aslında sürekli olarak bunun tersi düşünülse de özellikle aşk ilişkilerinde kişilerin görünüşlerinden çok birbirlerini tanıyarak, iyi tanıyarak ilişkilere başladıkları için bu tarz ilişkilerin çok daha sağlam temeller üzerinde yükseldiği görülmektedir. Psikologlar bu durumu bir ilişkiden çok “ilişik” olarak belirtse de kişilerin kalplerinden geçen asıl hissi kim bilebilir?
Chat yap, mutlu ol!
İnternet üzerinden devam ettirilen ilişkilerde dürüstlük eğer ön plandaysa aslında o ilişkiye sanal demek de yanlıştır. Tamamen dürüst olunduğunda ve duygular ön plana çıktığında karşı tarafa verilen farkındalık durumu ilişkinin ileride çok farklı boyutlara taşınılmasını sağlayabilir. Ancak bu konuda söylenebilecek en önemli ve sihirli kelime herhalde “mutluluk” Sohbet yap, mutlu ol!

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Sohbet Özelleştirme - Her Sohbet Oda Benzersiz olun! Çevrimiçi sohbetler ve ...

Güvenli Sohbet Odası, aslında ne demektir? Sohbet güvenliği şu anda sıcak ...

Katıştırılmış Grup Sohbetiyle Fark Bulma Bugün grup sohbet seçeneklerine ...


YORUMBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?