Sohbetin Anatomisi

Sohbetin Anatomisi

Sohbetin Anatomisi

Nasıl ki dünya üzerinde yaşayan herkesin farklı özellikleri ve ilgi alanları varsa, tüm internet kullanıcılarının da internet ve sohbet sitelerine giriş amaçları farklıdır. Bu nedenle bu tarz sitelerin tümünün kullanılması hususunda dikkatli olunması gerekmektedir. İşte sanal sohbet konusunda altın değerinde tespitler ve öneriler:

Muhabbet sohbet sitesi kullanıcılarının bir ilişkisi olsun olmasın düzenli olarak bu sitelerde vakit geçirdikleri bilinmektedir. Bu nedenle sohbet esnasında tam olarak aranılan kişiler konusunda dikkatli ve seçici olunması gerekmektedir.

Sanal alem kendine has büyüsü ve çekiciliğiyle kullanıcıları etkisi altına alırken, bunu kötüye kullanacak insanların oldukça fazla olduğu akıldan çıkarılmamalıdır.

Özellikle yeni sona ermiş ilişkilerin ardından kişiler chat odalarına kendilerini atmakta, bu sayede tanışacakları yeni kişilerle içinde bulundukları boşluğu doldurmaya çalışmaktadırlar. Eğer ki muhabbet esnasında bu tarz biriyle karşılanacak olunursa kesinlikle ciddi tarzda bir ilişki kurulmamasına dikkat edilmelidir.

Sadece ilişki konularında da değil, kişiler yaşadıkları en ufak bir olumsuz durumda tanımadıkları kişileri kullanarak bu sıkıntılarından daha hızlı bir şekilde arınmak istemektedirler. Paylaşımcı olmak güzel, fakat çok özel konulara girmek zaman zaman olumsuz durumları beraberinde getirebilir. Dikkat!

Evli kişiler için de eşlerinden göremedikleri ilgi ve paylaşımları muhabbet odalarında bulmak ihtiyacı çok fazladır. Ancak internet kullanımıyla alakalı olumsuz durumların önemli bir bölümü bu tarz girilen ilişkilerin ardından oluşmaktadır. Burada kullanıcıların kendilerine belli bir sınır koyarak buna göre sohbetin dozunu ayarlamaları önemlidir. Uzun yıllar evli olmalarına rağmen sohbet sitesinde tanıştıkları kişilerle eşini aldatan bireyler, burada tanıştıkları bir kişiyi çok daha kolay aldatabilirler.

Bununla birlikte sohbet odaları kişilerin bulundukları ortamda tanınmamalarından dolayı çok kolay yalan söyleyebildikleri ve kendilerini olduğundan çok daha farklı gösterdikleri platformlardır.

Bu konuda ilginç bir nokta da kişilerin ilk etapta göremedikleri bireyleri sadece yazışarak çok farklı hayal etmeleri sonucunda, gerçek hayatta görüştüklerinde oldukça hayal kırıklığına uğrama durumlarıdır. Bu nedenle eğer ilişki gerçek hayata taşınacaksa çok büyük beklentiler içinde olunmaması gerekmekte ve ona göre davranılmalıdır.

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Sohbet Özelleştirme - Her Sohbet Oda Benzersiz olun! Çevrimiçi sohbetler ve ...

Güvenli Sohbet Odası, aslında ne demektir? Sohbet güvenliği şu anda sıcak ...

Katıştırılmış Grup Sohbetiyle Fark Bulma Bugün grup sohbet seçeneklerine ...


YORUMBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?