Sohbetin Merak ve Keşfetme Büyüsü

Sohbetin Merak ve Keşfetme Büyüsü

 

sohbet

2000’li yılların başıyla birlikte baş döndürücü bir hızla insan hayatına giren ve gelişme eğiliminde olan internet kullanımı gelinen noktada sınırları aşarak insan hayatı için inanılmaz bir konuma gelmiştir. Son dönemde dünya çapında yapılan bir araştırmada internet kullanıcılarının internette yapabildiklerinin bir listesi çıkarıldığında, bir insanın sadece internet kullanarak bulunduğu yerde hayatının sonuna kadar yaşayabileceği sonucuna varılmıştır. Bunun yanında sanal dünya için söylenebilecek bir diğer sihirli kelime de “özgürlük” İnsanların dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar istedikleri herkesle ve her ortamla ilişki kurabilecekleri internet, bireylere özgür dünyanın kapılarını sonuna kadar açıyor.

Muhabbet sohbet odaları:

Yapılan araştırmalarda ortaya koyulan verilere göre muhabbet odası kullanıcılarının günde ortalama 1.5 saatin biraz üzerinde bu sitelerde zaman geçirdikleri ortaya konulmuştur. 2000’li yılların ilk yarısında her 3 internet kullanıcısından biri sohbet sitelerini düzenli olarak ziyaret ediyorken, günümüzde güncellenen son rakama göre bu oran 6 kullanıcıdan 1’e düşmüş durumda. Chat odaları için söylenebilecek ilk nokta, dünyanın tüm bölgelerinden herkesin bu sitelere kolaylıkla ulaşabilmesinin yanında, herhangi bir ücret ödemeden ve özgürce de sohbet edebilme imkanlarının olması olarak göze çarpıyor. Ayrıca bunun için sadece bir rumuz belirlemek de yeterli oluyor. Belki de en çok bu yüzden sohbet odalarının bu büyülü yapısı günümüze kadar gelebilmiş durumda.

Bireyler neden muhabbet sitesi kullanımına gerek duyuyor?

Bunun için birçok sebep ortaya konulabilir. Ancak en başta belirtilmesi gereken en önemli nokta herhalde merak. Çünkü kullanıcılar sohbet odalarında sadece rumuzlarını görebildikleri insanları merak edip, tanışmak istiyor. Bunun haricinde de gerçek hayattan soyutlanmış olan bireylerin bu eksikliklerini muhabbet odalarında kapatabilme isteği yatıyor. Tabi ki bunların yanına çevrelerinden alamadıkları ilgisizlik durumu da eklenmeli. Evli bireyler bile eşleriyle yaşadıkları problemler kronik duruma geldiğinde chat sitelerini bir kaçış ve deşarj olma aracı olarak görüyorlar. Tabi ki özellikle erkeklerin cinsel açlıklarını bu sitelerde ulaşabileceklerini umdukları kişilerle giderebilme düşünceleri de oldukça önemli. Tüm bu durumlar aynı şekilde devam ettikçe bu siteler de daha uzun bir süre kullanılmaya devam edilecek gibi gözüküyor.

 

 

 

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Sohbet Özelleştirme - Her Sohbet Oda Benzersiz olun! Çevrimiçi sohbetler ve ...

Güvenli Sohbet Odası, aslında ne demektir? Sohbet güvenliği şu anda sıcak ...

Katıştırılmış Grup Sohbetiyle Fark Bulma Bugün grup sohbet seçeneklerine ...


YORUMBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?