Sohbetin Vazgeçilmezliği

Sohbetin Vazgeçilmezliği

Sohbetin Vazgeçilmezliği

Yaygın anlamda internet kullanımının 15 yıldan daha uzun zaman önce başladığı bilinmektedir. Bunun sonucunda insan hayatına giren bir sürü uygulama ve kavram zaman geçtikçe önemini kaybetse de muhabbet ve sohbet olgularının yerli yerinde olduğu, hatta internet yatırımcılarının chat odaları olgusunu çok geliştirmeye çalıştıkları da görülmektedir. Tabi ki bunun birincil nedeninin, gün geçtikçe küreselleşen ve gelişen dünyada kişilerin buna ters istikamette oldukça yalnızlaştıklarının ve sosyalleşme olgusundan uzaklaştıklarının görülmesinin yattığının tahmin edilmesi de zor olmasa gerek.

Chat yaparak sosyalleşme:

Gerçek hayatlarında diğer kişilerle iletişimde problem yaşayan bireylerin bu sorunlarını aşmaları, yeni kişilerle tanışmaları ve gerçek hayatta yaşayamadıkları her türlü ilişkileri için sohbet odalarını kullandıkları görülmektedir. Bu durum muhabbet sitesi kullanımlarının bir an olsun azalmadan gittikçe arttığını da göstermektedir. Günümüzde gelinen noktada kişiler artık tüm günlük ihtiyaçlarını internet üzerinden karşılarken günün çok büyük bir bölümünü siber uzay diye tabir edilen dünyada geçirmektedirler. Buna gün içinde oldukça fazla sayıda yapılan paylaşımlar da eklendiğinde kişilerin içinde bulundukları bu dünya bir gereklilik halinden çıkıp bağımlılık yaratmaya başlamaktadır. Buna gün içinde su gibi akan iş temposu da eklendiğinde kişilerin sosyalleşmek ve yeni insanlarla tanışabilmeleri için sohbet odası kullanımları önemli bir hale gelmektedir.

Popülerliklerini bir an olsun kaybetmeyen chat siteleri:

Sosyal medya ne kadar gelişmiş olursa olsun, anlatılan tüm bu nedenlerden dolayı muhabbet sohbet odası kullanımlarının aynı şekilde yerli yerinde durduğu bilinen bir gerçektir. Kendilerini gerçek hayattan soyutlayan bireylerden tutun da aşk acısı çeken kişilere kadar, herhangi bir nedenden dolayı özellikle karşı cinsle iletişim kurma konusunda sıkıntılar yaşayan bireylerin hem bu ihtiyaçlarını giderirken aynı zamanda da chat yaparak bundan zevk almaya çalıştıkları görülmektedir. Genel anlamda kişilerin chat odalarından beklentileri ise şu şekildedir:

Öncelikle yabancı bir dünyada sohbet etme çabası

Yeni kişiler keşfetme ve bu sayede merak duygularını giderebilme

Chat sitelerinde sadece rumuzları görülebilen kişilerin hayatlarının içine girilerek onları tanıma

Yalnızlık duygularının giderilmesi ve problemlerin paylaşılması

 

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Sohbet Özelleştirme - Her Sohbet Oda Benzersiz olun! Çevrimiçi sohbetler ve ...

Güvenli Sohbet Odası, aslında ne demektir? Sohbet güvenliği şu anda sıcak ...

Katıştırılmış Grup Sohbetiyle Fark Bulma Bugün grup sohbet seçeneklerine ...


YORUMBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?