Tanışma Sohbetlerinde En Çok Yapılan Hatalar

Tanışma Sohbetlerinde En Çok Yapılan Hatalar

Siteler içerisinde yer alan sohbet sitelerinde konuşacak insan bulamayan insanlar da vardır. Konuşacak insan bulamamak veya insanlar ile konuşurken, konuşmanın devamlılığını sağlayamamak karşılaştığımız sorunlar arasında olabilir. Bu sorunlar ile karşılaşmak, hatanın bizde olduğunu gösteren sorunlardır. Sorunları aşabilmek için sohbet içerisinde gösterdiğimiz davranışlara dikkat etmeliyiz. İlk tanışma sohbetinde yapılan en büyük hata, fazlasıyla ilgi göstermektir. Hiçbir birey, fazla ilgi gösterilmesinden hoşlanmaz. Hele bir de bu ilgi daha ilk tanışmada veya sohbette yapılıyorsa, karşınızdaki kişinin sizden direkt olarak soğumasına sebep olabilir. İlgiyi aşırı tutmadan ve fazla sevgi gösterisinde bulunmadan karşınızdaki kişi ile sohbet etmeniz hata yapmanızı engelleyecektir.

Sohbet Ederken Yapılmaması Gereken Hatalar

Sohbet ederken yapılamaması gereken hataların başında, söz kesmemek vardır. Söz kesmek, karşımızdaki kişiye yapabileceğimiz en büyük saygısızlıklardan biridir. Bu yüzden karşımızdaki kişinin konuşması bitene kadar dinlemeli ve anlattığı konuya ilgili davranmamız gereklidir. Sohbet siteleri içerisinde yapılan yanlışlar arasında direkt sohbete girmeye çalışmak da vardır. Direkt sohbete girmeye çalışmak yanlıştır. İlk mesajda selam vermek her zaman daha samimi gelecektir. Selam vererek sohbete başlamak hem aranızdaki mesafenin farkındalığını gösterecek hem de karşınızdaki kişiyi bunaltmayacak bir yazı olacaktır. Sohbet ederken yapmamamız gereken diğer hatalar ise; küfür etmek, seviyesiz sohbette bulunmak, fazlasıyla soru sormak, dinlemeden cevap vermek, uzun süre cevap vermemek gibi hatalar bulunmaktadır.

Chatlaf Sohbet Sitesinde Hata Yapılırsa Ne Olur?

Her sohbet sitesinin kendine özgü kuralları vardır. Sohbet sitesi içerisinde bulunan her bireyin bu kurallara uyması gereklidir. Uyulmadığı zaman, sohbet sitesi yöneticileri tarafından üyelikleriniz kapatılacaktır. Kapatılan üyeliğinizi tekrar aktif edemezsiniz. Bu gibi bir durumda yeni üyelik oluşturmanız gereklidir. Chatlaf sohbet sitesinin kuralları arasında; kişisel bilgi paylaşımı yapmamak, küfür etmemek, ahlaki değerlere saygısızlıkta bulunmamak, ırkçı ve nefret söylemlerinde bulunmamak, yargılamamak, cinsiyet ayrımı yapmamak ve dini konularda yargılamamak gibi maddeler bulunmaktadır. Bu kuralları çiğnediğiniz takdirde, site yöneticileri tarafından siteden ve sohbet kanalından çıkarılarak, sohbet etmeniz engellenecektir. Engellenen hesabınıza tekrardan giriş yapamazsınız.

 

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Neden kimse Omegle Sohbet'i artık kullanmıyor? Neden herkes en iyi Omegle ...

Sesli Sohbet Ne Zaman Gerekir? Günümüzde internet üzerinden sohbet etmek ...

Sevenlerin Buluşma Noktası Chatlaf İnsanların git gide özel hayatlarına ...


YORUMBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?