Teknolojinin Sosyalleşme Araçları Chat Siteleri

Teknolojinin Sosyalleşme Araçları Chat Siteleri

chat siteleri

Her alanda gelişen teknoloji, insan yaşamına ağırlıklı olarak olumlu olmak üzere; olumlu ve olumsuz birçok değer kazandırmıştır. Olumlu özelliklerde öne çıkan en önemli nokta insanların kendilerini daha iyi tanıyarak, internet vasıtasıyla dış dünyaya daha kolay açılmaları, sohbet ve iletişim kurma düşüncesiyle daha farklı iletişim yollarına da gidiyor olmasıdır. Aynı zamanda bu gelişmeler hem toplumların hem de bireylerin zincirlerini tam anlamıyla kırarak davranış şekillerini de çok keskin biçimlerde değiştirmektedir. İnsanların binlerce kilometre öteden yeni insanlarla tanışmaları, farklı kültürleri tanımaları bu davranış şekillerinin değişmesinde temel payları olan olgulardır.

Sosyal davranış şekillerinin değişmesi:

Önceden sadece televizyonda tek kanal, gazete ve birkaç dergiyle sosyalleşmeye çalışan bireyler, çoğu zaman sadece gazete ilanlarıyla birileriyle tanışma fırsatı ararken, mektup arkadaşlığı sayesinde de farklı ülkelerdeki kişilerle sınırlı da olsa iletişim kurabiliyordu. Adım adım gelişmeye ve insanlar üzerinde etkisini arttıran teknoloji, internet sayesinde dünyadaki tüm bilgisayarları da birbirine bağlamayı başardı. Başta muhabbet olmak üzere, sohbet odaları vasıtasıyla da insanların birbirleriyle etkileşimlerinde çok yol kat edildi. 90’lı yılların sonunda deniz aşırı aşk hikayelerine sadece ülkeye gelen turistlerle ilişki kuran bireylerde rastlanırken, daha sonra insanların interneti ve chat sitelerini keşfetmeye başlamalarıyla bu hikayelerin sayısı olumlu ve olumsuz anlamda da artmaya başladı. Sadece aşk ilişkisi de değil, sosyal birey olmanın her aşamasında insanlar muhabbet odalarına ilgi göstermeye başladı.

Deşarj olma durumu:

Bireyler gerçek hayatlarında gün geçtikçe yalnızlaşırken, iç dünyalarında yaşadıkları tüm sevinç ve problemleri muhabbet siteleri aracılığıyla paylaşırken çok büyük oranlarda rahatladıkları ve deşarj olabildikleri için sohbet sitesi kullanımından hiç vazgeçilmeyerek, bu seçenekler günümüze kadar gelmeyi başardı. Bu sayede insanlar hem başta karşı cins olmak üzere temas problemlerini hallederken, hem de sosyal taraflarındaki eksiklikleri de kapatıyorlardı.

Yeni insanlarla tanışmak, belki de mutlu son!

Yeni insanlarla tanışma büyüsüne bir de sağlam temellere oturtulmuş chat ilişkisi de eklenirse, kişilerin gerçek hayatta buluşmaları sadece sağlam ilişkilerinin ufak bir ayrıntısı olarak kalacaktır. Bu da mutlu sonu beraberinde getirecektir. Kimbilir!

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Sohbet Özelleştirme - Her Sohbet Oda Benzersiz olun! Çevrimiçi sohbetler ve ...

Güvenli Sohbet Odası, aslında ne demektir? Sohbet güvenliği şu anda sıcak ...

Katıştırılmış Grup Sohbetiyle Fark Bulma Bugün grup sohbet seçeneklerine ...


YORUMBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?